TALIJANSKO PRVENSTVO

Genoa nadigrala Milan, Udinese pobijedio u završnici

Nedjelja, 27. rujna 2015. 14:18 Napisao/la  SC

Utakmica 6. kola: Genoa - MIlan 1:0, Bologna - Udinese 1:2, Verona - Lazio 1:2, Torino - Palermo 2:1

Milan je na gostovanje u Genou došao sa željom da nastavi niz od dvije pobjede. No, u Genoi nisu bili istog mišljenja te su domaći nogometaši već nakon deset minuta igre priredili hladan tuš rossonerima. Dzemaili je zatresao mrežu Diega Lopeza i stavio trenera Mihajlovića na teške muke.

Sjajnu priliku imao je Milan u 35. minuti nakon što je Bonaventura ubacio iz kornera, Balotelli je pokušao glavom, a Romagnoli zakasnio.

Tri minute prije isteka prvog dijela Romagnoli je zaradio drugi žuti karton te je Milan nastavio sa igračem manje. U trećoj minuti drugog dijela Lamanna je zaustavio pokušaj Luiz Adriana, a zatim je u 64. minuti domaći vratar ponovno dobro reagirao kada je u prilici bio Balotelli.

Pavoletti i Zapata na muke su stavili Diega Lopeza u 73. minuti, no mreža se nije zatresla. U 86. minuti Kucka je pokušao iz daljine, no realizacija je izostala.

Milan je pokušavao pritiskom u posljednjim minutama sudačke nadoknade doći do izjednačenje, no rossoneri su kući otišli bez bodova.

GENOA: Lamanna, De Maio, Burdisso, Marchese (70' Ntcham), Figueiras (56' Izzo), Rincon, Dzemaili, Laxalt, Perotti, Capel, Pavoletti (85' Gakpe)

MILAN: Lopez, Calabria, Zapata, Romagnoli, De Sciglio, Bertolacci, Montolivo (76' Kucka), De Jong (47' Ely), Bonaventura (81' Bacca), Balotelli, Luiz Adriano

Od hrvatskih igrača Perica i Jajalo proveli su utakmicu na klupi Udinesea, odnosno Palerma, dok je Vrsaljko igrao cijeli susret za Sassuolo.

Utakmica 6. kola: Genoa - MIlan 1:0 (10' Dzemaili), Bologna - Udinese 1:2 (Mounier 31'/ Agyemang-Badu 61', Zapata 85'), Verona - Lazio 1:2 (Helander 33'/Biglia 63' - 11m, Parolo 86'), Sassuolo - Chievo 1:1 (Defrel 3'/ Paloschi 24'), Torino - Palermo 2:1 (Gonzalez 44' ag, Benassi 48'/ Gonzalez 71')