Inter pobijedio Milan i najavio pohod na naslov prvaka

Nedjelja, 15. siječnja 2012. 23:04 Napisao/la  I. Vranić

Pogotkom Milita u 54. minuti nogometaši Intera pobijedili su Milan u utakmici tijekom koje su načinom igre podsjećali na momčad koja je pod Mourinhovim vodstvom osvojila Ligu prvaka

Inter se vratio u prvenstvo na velika vrata, pobjedom protiv gradskog rivala i lidera prvenstva. Pogotkom Milita u 54. minuti nogometaši Intera pobijedili su Milan u utakmici tijekom koje su načinom igre podsjećali na momčad koja je pod Mourinhovim vodstvom osvojila Ligu prvaka. Zatvorena varijanta (Milan je držao loptu dvostruko duže) s pravodobnim, okomitim otvaranjima opet su postali Interov zaštitni znak.  Dolaskom Claudija Ranierija momčad Intera poprima konture ozbiljnog kandidata za titulu prvaka.
Milan je ostavio dojam momčadi koja bi htjela, ali ne zna kako. Osamljeni Ibrahimović nije pronašao trenutak nadahnuća, a raspoloženog suigrača nije imao. Pato je potpuno zakazao, nije uspio ni pokušaj s Robinhom, Patom i Ibrahimovićem  zajedno. Imao je Milan svojih šansi, Van Bommel (45) je pogodio gredu, Pato (77) i Robinho (84) nisu dobro reagirali u završnici, a Seedorfov (83) udarac iz daljine obranio je Julio Cesar. Najbolju priliku ipak su propustili „gosti“, Alvarez (38) nije pravodobno reagirao kada je ostao sam ispred Abiattija.
Inter je dočekao priliku koju nije propustio. Pogrešku Abatea u 54. minuti kaznio je Milito, koji se slijeva sjurio prema Abiattiju, pogodio lijevu vratnicu od koje se lopta odbila u mrežu.
Baš kao u najboljim Interovim danima!

Rezultati 18. kola Serie A:  Milan – Inter 0:1 (Milito 54), Genoa - Udinese 3:2 (Granqvist 49, Janković 50, Palacio 71/Ferronetti 14, Di Natale 75-11m), Juventus – Cagliari 1:1 (Vučinić 7/Cossu 47), Fiorentina – Lecce 0:1 (Di Michele 60-11m),  Cesena – Novara 3:1 (Muru 19, 39, Rinaudo 45-autogol/Morimoto 89), Parma – Siena 3:1 (Biabiany 23, Valiani 67, Giovinco 90+4/Grossi 69), Chievo – Palermo 1:0 (Sammarco 50), Lazio – Atalanta 2:0 (Hernanes 20 – 11m, Klose 90+1)
Poredak: Juventus 38, Milan 37, Udinese 35, Lazio 33, Inter 32, Roma (-1) i Napoli 27