Serie A: Katastrofa Intera protiv Cagliarija, Handanovič obranio penal, hat-trick Ekdala

Nedjelja, 28. rujna 2014. 14:31 Napisao/la  SC

Utakmice 5. kola: Inter - Cagliari 1:4, Sassuolo - Napoli 0:1, Cesena - Milan 1:1, Chievo - Empoli 1:1, Torino - Fiorentina 1:1

Nogometaši Intera doživjeli su poraz na domaćem travnjaku, Cagliari je postigao četiri gola na San Siru nanijevši domaćinu prvi prvenstveni poraz u petom kolu. Cagliari je poveo golom Saua u 10. minuti nakon loše reakcije Yuta Nagatome koji je nosio kapetansku traku u ovoj utakmici. Inter je uzvratio osam minuta kasnije. Palacio je brzo izveo jedan slobodan udarac kojega je sam izborio, gostujuća obrana je zaspala, a Osvaldo poentirao - 1:1.

I to je ujedno bilo sve od Intera. Stvari su krenule nizbrdo u 27. minuti, Nagatomo je u dvije minute zaradio dva žuta kartona i tako neslavno okončao kapetansku ulogu. Dvije minute kasnije Handanovič je obranio pokušaj Danielea Dessene, ali odbijanac je pospremio Ekdal - 1:2. Pet minuta kasnije Ibarbo je prošao pored Doda i Medela, te pronašao Ekdala - 1:3.

U 43. minuti Vidić je loše reagirao i skrivio penal nad Sauom. Handanovič je barem djelomice ublažio katastrofu obranivši pokušaj Cossua s bijele točke. Minutu kasnije obrana Intera nije dobro otklonila opasnost nakon kornera i Ekdal je došao do hat-tricka. Mateo Kovačić odigrao je cijelu utakmicu u porazu Intera.

Više sreće nije imao ni Milan koji je na gostovanju protiv Cesene izborio samo remi. Fiorentina je remizirala protiv Torina. Milan Badelj igrao je za Fiorentinu do 63. minute.

Nogometaši Napolija upisali su tri boda na gostovanju protiv Sassuola. Gosti su se morali dobro pomučiti za tri boda, trenutak odluke dogodio se u 28. minuti. Higuain je pronašao Josea Callejona koji je pospremio loptu u mrežu.

Ipak, Napoli je morao strepiti do kraja. Sassuolo je najbliže golu stiglo kada je se pokušaj Federica Pelusa odbio od Juana Zunige, ali greda je spasila Napoli. Šime Vrsaljko odigrao je posljednjih 14 minuta za domaćina.

INTER: Handanovič, Vidić, Nagatomo, Andreolli, Dodo (od 43' D'Ambrosio), Juan, Hernanes, Medel (od 46' Guarin), Kovačić, Palacio, Osvaldo.

CAGLIARI: Cragno, Rossettini, Ceppitelli, Avelar, Balzano, Dessena, Ekdal, Cossu, Crisetig, Sau (od 73' Longo), Ibarbo (od 69' Farias).

Utakmice 5. kola: Inter - Cagliari 1:4 (Osvaldo 18'/Sau 10', Ekdal 29', 34', 44'), Sassuolo - Napoli 0:1 (Callejón 28'), Cesena - Milan 1:1 (Succi 10'/Rami 19'), Chievo - Empoli 1:1 (Meggiorini 50'/Pucciarelli 59'), Torino - Fiorentina 1:1 (Quagliarella 62'/Babacar 78').