POVRATAK "STARE DAME"

Juventus osvojio 28. naslov prvaka

Nedjelja, 06. svibnja 2012. 17:00 Napisao/la  SC

"Stara dama" pobjedom u Trstu nad Cagliarijem (2:0)  kolo prije kraja osvojila prvi naslov nakon 2003. godine

Nogometaši Juventusa osvojili su 28. naslov talijanskog prvaka nakon što su u Trstu svladali Cagliari, a prvi pratioc Milan izgubio u gradskom derbiju od Intera 4:2. "Rossonerima" je preusudio Milito, koji je hat-trickom presudio ovogodišnju utrku. Veliko slavlje Intera potvrdio je fenomenalnim golom Maicon tri minute prije kraja. "Stara dama" je to znala iskoristiti i na neutralnom terenu uzela ponuđeno, za prvi naslov nakon 2003. godine. Conteova momčad povela je već u petoj minuti, a slavlje je potrdio Borriello u 74. minuti.

U Milanu su "nerazzurri" poveli u 14. minuti nakon katastrofalne reakcije obrane Milana, koju je iz blizine iskoristio Milito. "Rossoneri" su odgovorili u samome smiraju prvoga dijela kada je Boateng pao nakon duela s Cesarom. Siguran realizator najstrože kazne bio je Ibrahimović. Isti je igrač već u drugoj izbjegao pažnji obrane Intera i "na papiru" goste doveo u vodstvo. Ono nije bilo dugoga vijeka, budući da je samo pet minuta kasnije s kreča izjednačio Milito. Isti je igrač povisio na 3:2, a priču je pravom bombom zaključio Maicon.

U sjeni odluke za prvaka odigrani su preostali ogledi 37. kola talijanske Serie A. Najveći posao odradio je Udinese, koji je kod kuće bez većih problema svladao Genou 2:0. Friulani su iskoristili kiks Napolija u gostima kod Bologne i golovima Di Natalea i Floresa preuzeli treće mjesto, koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka.

Napolitanci su neočekivano prosuli bodove kod Bologne, južnjacima su presudili Diamanti i Rubin. Luda utakmica viđena je u Palermu gdje je domaćin poveo golovima Micolija 2:0, da bi potom "primio četiri gola od Chieva i u posljednjim trenucima golom Silvestrea "iščupao" važan bod.

Inter Milan 4-2 AC Milan by fasthighlights-2012

Rezultati 37. kola: Siena - Parma 0:2 (Giovinco 67, Floccari 90), Atalanta - Lazio 0:2 (Kozak 35, Cana 90), Bologna - Napoli 2:0 (Diamanti 17, Rubin 64), Novara - Cesena 3:0 (Rigoni 29-11m, 68-11m, 85), Palermo - Chievo 4:4 (Micoli 10-11m, 19, 74, Silvestre 89/Pellisier 27-11m, 72, Uribe 30, Luciano 46), Udinese - Genoa 2:0 (Di Natale 30, Flores 66), Inter - Milan 4:2 (Milito 14, 52-11m, 80-11m, Maicon 87/Ibrahimović 44-11m, 46), Cagliari - Juventus 0:2 (Vučinić 6, Borriello 74)