TALIJANSKO PRVENSTVO

Livaja postigao dva gola u porazu Atalante

Nedjelja, 24. veljače 2013. 17:12 Napisao/la  SC

Veliki dan Livaje pokvario je Torosidis koji je u 71. minuti donio tri boda Romi

SERIE A - 26. kolo

ATALANTA - ROMA 2:3

Stadion Atleti Azzurri d'Italia. Gledatelja: 15.000

Sudac: De Marco (Siena)

Strijelci: 1:0 Livaja (9), 1:1 Marquinho (13), 1:2 Pjanić (34), 2:2 Livaja (44), 2:3 Torosidis (71)

Žuti kartoni: Contini, Raimondi, Carmona, Cazzola (Atalanta), Torosidis (Roma)

Crveni karton: Contini (drugu žuti - 89)

ATALANTA: Consigli, Stendardo, Contini, Brivio, Biondini (74 Lucchini), Raimondi, Giorgi (74 Cazzola), Carmona, Bonaventura (85 Budan), Denis, Livaja

ROMA: Stekelenburg, Burdisso, Balzaretti, Torosidis, Piris, Marquinhos (64 Perrotta), Bradley, Pjanić (72 Florezni), Marquinho, Osvaldo (85 Tachtsidis), Lamela

Nogometaši Rome "iščupali" su pobjedu iz snježnog Bergama, anuliravši dva gola Marka Livaje, koji se prvi puta upisao među strijelce za Atalantu. Mladi hrvatski reprezentativac mrežu je prvi puta zatresao već u šestoj minuti, dovevši domaćina u vodstvo. Rimljani su preko Marquinha samo četiri minute kasnije poravnali na 1:1. Pjanić je u 34. minuti doveo Romu u vodstvo 2:1, ali veselje gostiju trajalo je sve do 44. minute kada je Livaja zabio svoj drugi gol na utakmici! Ipak, veliki dan Livaje pokvario je Torosidis koji je u 71. minuti donio tri boda gostima.

Juventus je sigurnom pobjedom nad Sienom (3:0) povećao svoju prednost ispred Napolija, koji svoj ispit u okviru 26. kola odrađuje u ponedjeljak (Udine). Strijelci za Torineze bili su Lichtsteiner, Giovinco i Pogba. Luda utakmice viđena je u Cagliariju. Domaćin je na kraju slavio 4:3 golom u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. U posljednjih 14 minuta susreta pala su čak četiri gola!

Rezultati 26. kola: Sampdoria - Chievo 2:0 (Poli 33, Eder 83), Atalanta - Roma 2:3 (Livaja 9, 44/Marquinho 13, Pjanić 34, Torosidis 71), Parma - Catania 1:2 (Amauri 87/Lodi 5, Keko 44), Juventus - Siena 3:0 (Lichtsteiner 30, Giovinco 74, Pogba 89), Cagliari - Torino 4:3 (Sau 37-11m, Conti 76, Pinilla 87-11m/Cerci 47, Stevanović 54, Bianchi 90)