TALIJANSKO PRVENSTVO

Juventus odigrao neodlučeno u Parmi

Nedjelja, 13. siječnja 2013. 17:12 Napisao/la  SC

Rezultati 20. kola: Lazio - Atalanta 2:0, Napoli - Palermo 3:0, Parma - Juventus 1:1, Udinese - Fiorentina 3:1

SERIE A - 20. kolo

UDINESE - FIORENTINA 3:1

Stadion Communale. Gledatelja: 17.000

Sudac: Romeo (Verona)

Strijelci: 0:1 Brkić (20-ag), 1:1 Di Natale (45), 2:1 Di Natale (66), 3:1 Muriel (67)

Žuti kartoni: Pinzi, Lazzari (Udinese), Pereyra Rodríguez, Aquilani (Fiorentina)

UDINESE: Brkić (40 Padelli), Basta, Pasquale, Danilo, Domizzi, Heurtaux, Pinzi, Lazzari, Pereyra (46 Allan), Di Natale, Muriel

FIORENTINA: Neto, Rodríguez, Pasqual, Tomović (71 Toni), Savić, Aquilani, Migliaccio, Borja Valero, Cuadrado (77 Romulo), Jovetić, Ljajić (77 Seferović)

Nogometaši Udinesea ostvarili su i drugu veliku pobjedu u samo tjedan dana. Nakon Intera na stadionu Communale pala je i Fiorentina. Viole su povele nakon autogola Brkića, da bi preokret domaćinu donio neuništivi Antonio Di Natale. Pobjedu domaćina potvrdio je Muriel u 67. minuti.

PARMA - JUVENTUS 1:1

Stadion Ennio Tardini. Gledatelja: 20.000

Sudac: De Marco (Chiavari)

Strijelci: 0:1 Pirlo (52), 1:1 Sansone (78)

Žuti kartoni: Paletta (Parma), Padoin, Pirlo (Juventus)

PARMA: Mirante, Zaccardo, Paletta, Gobbi, Santacroce, Marchionni (82 Acquah), Valdés, Parolo, Amauri (69 Sansone), Biabiany, Belfodil

JUVENTUS: Buffon, Barzagli, Lichtsteiner, Bonucci, Cáceres, Pirlo, Vidal, Padoin (65 De Ceglie), Pogba, Quagliarella (68 Vučinić), Giovinco

Lider je nakon prošlotjednog poraza od Sampdorije na gostovanju kod Parme doživio još jedan posrtaj. Torinezi su poveli lijepim golom Pirla iz slobodnjaka u 52. minuti. Talijanskom reprezentativcu to je 50. gol u Serie A. I kada je izgledalo da će Conteova momčad mirno privesti utakmicu kraju domaćin je izjednačio. Strijelac je bio Sansone koji samo devet minuta ranije u igru ušao umjesto Amaurija.

Posrtaj lidera najbolje je iskoristio Lazio koji je kod kuće u dvoboju s Atalantom nastavio pobjednički niz. Strijelci za Rimljane bili su Floccari i Brivio (autogol). Lazio se ovom pobjedom približio na samo tri boda zaostatka za Juventusom.

Rezultati 20. kola: Torino - Siena 3:2 (Brighi 5, Bianchi 38, Cerci 45/Reginaldo 32, Paolucci 76), Lazio - Atalanta 2:0 (Floccari 67, Brivio 77-ag), Cagliari - Genoa 2:1 (Sau 55, Conti 82/Pisano 48), Napoli - Palermo 3:0 (Maggio 30, İnler 34, Insigne 73), Catania - Roma 1:0 (Gomez 62), Parma - Juventus 1:1 (Sansone 78/Pirlo 52), Udinese - Fiorentina 3:1 (Di Natale 45, 66, Muriel 67/Brkić 20-ag)