SERIE A

Juventus slavi, Inzaghi strijelac na oproštaju

Nedjelja, 13. svibnja 2012. 17:04 Napisao/la  SC

Juvetnus svladao Atalantu 3:1 i proslavio s navijačima 28. naslov prvaka

Nogometaši Juventusa sigurnim su slavljem nad Atalantom pred svojim navijačima proslavili 28. naslov talijanskog prvaka. Torinezi su ozbiljno shvatili posljednji ovogodišnji ispit i pred 40 tisuća svojih "tifosa" odnijeli pobjedu u srazu s ekipom iz Bergama. "Staru damu" u vodstvo je doveo Marrone u 10. minuti, a onda je na scenu stupio "stari lisac" Del Piero i drugim golom otklonio dvojbe. Slavlje Torineza nije mogao pokvariti niti autogol Lichtsteinera sedam minuta prije kraja. U samome smiraju utakmice Barzagli je golom iz najstrože kazne postavio konačan rezultat.

Pobjedu je odnijela i momčad Milana, nadvisivši Novaru u susretu u kojem su se od San Sira oprostili "senatori" Inzaghi, Seedorf, Nesta i Gattuso. Novara, koja će od sljedeće sezone igrati u Serie B je povela golom Garcie u 20. minuti. No, u nastavku je domaćin proradio i prvo golom Flaminija izjednačio (56), da bi pobjedu "rossonerima" u svojem posljednjem nastupu donio legendarni Pippo Inzaghi, upisavši se među strijelce osam minuta prije kraja za svoj 156. gol u 370 nastupa u Serie A.

U preostalim ogledima koji su odigrani kasnije Udinese je sigurnim slavljem u Cataniji osigurao treće mjesto i plasman u kvalifikacije Lige prvaka. Iz lige su već ranije ispali Lecce, Novara i Cesena.

Rezultati 38. kola: Milan - Novara 2:1 (Flamini 56, Inzaghi 82/Garcia 20), Fiorentina - Cagliari 0:0, Juventus - Atalanta 3:1 (/Marrone 10, Del Piero 28, Barzagli 90-11m/Lichtsteiner 83-ag), Cesena - Roma 2:3 (Del Nero 9, Santana 90/Bojan 29, Lamela 32, De Rossi 49), Parma - Bologna 1:0 (Biabiany 37), Catania- Udinese 0:2 (Di Natale 19, Fabbrini 58), Chievo - Lecce 1:0 (Vacek 78), Genoa - Palermo 2:0 (Gilardino 52, Sculli 70), Lazio - Inter 3:1 (Kozak 59, Candreva 63, Mauri 90/Milito 45), Napoli- Siena 2:1 (Dosena 3, 34/Destro 6)