Serie A: Juventus u derbiju pobijedio Romu, Milan remizirao na gostovanju u Parmi

Subota, 29. rujna 2012. 22:43 Napisao/la  SC

Utakmice 6. kola: Juventus - Roma 4:1 (Pirlo 16, Vidal 19-11m, Matri 24, Giovinco 90/Osvaldo 69-11m), Parma - Milan 1:1 (Galloppa 66/El Shaarawy 50)

SERIE A

JUVENTUS - ROMA 4:1

Stadion Juventusa. Gledatelja: 40.000

Sudac: Rizzoli (Bologna)

Strijelci: 1:0 Pirlo (16), 2:0 Vidal (19-11m), 3:0 Matri (24), 3:1 Osvaldo (69-11m), 4:1 Giovinco (90)

Žuti kartoni: Vidal, Matri (Juventus), Taddei, Burdisso, Castan, Balzaretti (Roma)

JUVENTUS: Buffon, Barzagli, Bonucci, Chiellini, Caceres, Vidal, Pirlo, Marchisio, De Ceglie (85 Pogba), Matri (76 Giovinco), Vučinić

ROMA: Stekelenburg, Taddei, Burdisso, Castan, Balzaretti (34 Marquinhos), De Rossi, Tachtsidis, Florenzi, Lamela, Osvaldo, Totti (64 Destro)

Nogometaši Juventusa nastavili su niz nepobjedivosti u talijanskom prvenstvu, pobijedivši u derbiju 6. kola pred svojim navijačima Romu 4:1. Torinezi su već do odlaska na odmor riješili pitanje pobjednika. Strijelci za Staru damu bili su Pirlo, Vidal i Matri. Počasni gol za goste postigao je u nastavku susreta Osvaldo, a konačan rezultat postavio Giovinco u sudačkoj nadoknadi.

U drugom susretu subote Parma i Milan podijelili su bodove na stadionu Ennio Tardini, odigravši 1:1. Rossoneri su poveli golom El Shaarawyja u 50. minuti, da bi domaćinu bod osigurao Galloppa nakon slobodnog udarca u 66. minuti.