TALIJANSKO PRVENSTVO

Juventus u derbiju pobijedio Milan

Nedjelja, 21. travnja 2013. 22:46 Napisao/la  SC

Utakmica 33. kola: Juventus - Milan 1:0 (Vidal 57-11m).  Torinezi su vratili 11 bodova prednosti ispred Napolija

SERIE A - 33. kolo

JUVENTUS - MILAN 1:0

Stadion Juventusa. Gledatelja: 38.000

Sudac: Luca Banti (Livorno)

Strijelci: 1:0 Vidal (57-11m)

Žuti kartoni: Mexes, Zapata (Milan)

JUVENTUS: Buffon, Barzagli, Bonucci, Chiellini, Lichtsteiner (81 Padoin), Vidal, Pirlo, Pogba, Asamoah (90 Peluso), Marchisio, Vučinić (90 Quagliarella)

MILAN: Abbiati (15 Amelia), Abate, Zapata, Mexes, Constant, Montolivo, Ambrosini (46 Muntari), Boateng, Robinho (71 Krkić), Pazzini, El Shaarawy

Nogometaši Juventusa napravili su novi veliki korak prema obrani naslova pobijedivši u derbiju 33. kola Milan u Torinu (1:0). Utakmicu koja bi vjerojatno završila bez pogodaka odlučila je katastrofalna reakcija Abatea, koji je u 56. minuti propustio Asamoaha da mu prođe iza leđa, natjeravši Ameliju da sruši veznjaka Juventusa. Glavni dijelitelj pravde Banti opravdano je dosudio najstrožu kaznu, koju je sigurno realizirao Vidal, neobranjivo pogodivši lijevi gornji kut nemoćnog Amelije - 1:0.

Torinezi su pet kola prije kraja ponovo vratili 11 bodova prednosti ispred drugoplasiranog Napolija i pritom rossonerima nanijeli prvi ligaški poraz u 2013. godini. Milan je 14 utakmica bio neporažen, no u zadnja je tri kola osvojio dva mršava boda. Prvi su zaprijetili domaćini nakon što je u osmoj minuti Robinho neoprezno igrao rukom ispred vlastitog šesnaesterca. Slobodnjak je izveo Pirlo, lopta se odbila od Amrosinija u živom zidu, ali je Abbiati krajnjim naporom uspio spriječiti vodstvo Stare dame.

Jedinica rossonera pritom se i ozlijedila, pa ubrzo morala napustiti teren. U 17. minuti atraktivnim je škaricama neuspješno probao Pogba. Gosti su se pritiska Torineza oslobodili nakon 20-tak minuta. Prvo je El Shaarawy iz daljine malo zagrijao Buffona, da bi u 27. minuti Robinho pogodio vanjski dio mreže nakon ubačaja s desne strane Abatea.

Domaćin je vodstvo mogao povećati u 67. minuti, ali je Vučinićev pokušaj s desetak metara u posljednji trenutak blokirao Mexes. Dvije minute kasnije blagi Bonuccijev pokušaj bez većih je problema obranio Amelija. U 75. minuti Milan je zaprijetio preko Muntarija, no njegov prizeman pokušaj nije predstavljao problem za iskusnog Buffona. Do kraja susreta gosti iz Milana su preuzeli kontrolu nad utakmicom, ali bez izglednijih prilika.