TALIJANSKI SUPERKUP

Mario Mandžukić donio prvi trofej ove sezone

Subota, 08. kolovoza 2015. 16:29 Napisao/la  SC

Talijanski Superkup: Juventus - Lazio 2:0. Oba pogotka postignuli su debitanti: Mario Mandžukić i Paulo Dybala.

Mario Mandžukić postigao je pogodak i inicirao akciju za drugi pogodak Juventusa u pobjedi protiv Lazija rezultatom 2:0. Juventus je osvojio Superkup u prvoj natjecateljskoj utakmici sezone odigrane u u Šangaju, oba pogotka postignuli su debitanti: Mario Mandžukić i Paulo Dybala.

U 63. minuti Sturaro je ubacio zdesna, Mandžukić nadskočio Bastu i glavom loptu skrenu umrežu - 1:0. Juventus je Mandžukićevim pogotkom slomio otpor Lazija, koji se više nije mogao vratiti u utakmicu.

Deset minuta kasnije Mandžukić se oslobodio čuvara na desnom boku, ubacio na drugu vratnicu prema Pogbi, koji je loptu položio natrčalom Dybali. Uslijedilo je klasično zakucavanje za 2:0 čime je Juventus osvojio prvi trofej ove sezone.

JUVENTUS: Buffon, Barzagli, Bonucci, Caceres, Lichtsteiner, Sturaro (Pereyra 89), Marchisio, Pogba, Evra, Coman (Dybala 60), Mandžukić (Llorente 79)

LAZIO: Marchetti, Basta, De Vrij, Gentiletti, Radu, Onazi, Biglia, Cataldi (Kishna 74), Candreva, Klose (Đorđević 61), Felipe Anderson (Morrison 86)

Superkup: Juventus - Lazio 2:0 (Mandžukić 69, Dybala 73)