Mario Mandžukić osvojio 16. trofej

Srijeda, 09. svibnja 2018. 23:09 Napisao/la  SC

Donnarumma griješio, Kalinićev autogol

Novi trofej u viltrinama Stare dame

Juventus nastavlja domininirati u talijanskom  nogometu, torinski klub u finalu Kupa odigranom u Rimu uvjerljivo (4:0) je pobijedio Milan i osvojio novi trofej.

Dovoljno je napomenuti da će Allegri  postati prvi trener u Europi s osvojenom duplom krunom četvrti puta zaredom ako Juventus osvoji scudetto.

Na kraju utakmice ispada da je Juventus sve riješio u svega pet minuta, kada je postigao tri pogotka.

Milan je do 56. minute igrao puno bolje nego što sugerira konačni rezultat, nisu igrači milanske momčadi iskoristili nekoliko izglednih prilika.

U 56. minuti nakon ubačaja iz kuta Benatia je udarcem glavom  skrenuo loptu u mrežu i Milan se jednostavno raspao.

Točnije, Donnarumma je dvaput katastrofalno pogriješio na radost strijelaca  Douglasa Coste i Benatije.

Tužnu milansku večer u Rimu zaključio je Nikola Kalinić, koji je glavom skrenuo loptu u svoju mrežu nakon ubačaja iz kuta.

Mario Mandžukić osvojio je 16. trofej u ligama petice, tri više od Luke Modrića.

Mandžukić je utakmicu odigrao na mjestu prve špice, Higuain je u igru ušao tek u 83. minuti.

JUVENTUS: Buffon, Cuadrado, Benatia, Barzagli, Asamoah, Khedira, Pjanić (Marchisio 86), Matuidi, Douglas Costa (Bernardeschi 73), Mandžukić, Dybala (Higuain 83)

MILAN: Donnarumma, Calabria, Bonucci, Romagnoli, Rodriguez, Kessie, Locatelli (Montolivo 80), Bonaventura, Suso (Borini 68), Cutrone (Kalinić 62), Calhanoglu

Finale kupa: Juventus - Milan 4:0 (Benatia 56, 64, Douglas Costa 61, Kalinić 76-ag)