Interu pobjeda u Derbyju della Madonina i plasman u polufinale kupa, Ibra tragičar

Utorak, 26. siječnja 2021. 22:48 Napisao/la  SC
Romelu Lukaku i Zlatan Ibrahimović

Nogometaši Intera svladali su u Derbyju della Madonnina nogometaše Milana 2:1 i izborili plasman u polufinale kupa Italije.

Gol odluke postgao je Danac Christian Eriksen u sedmoj minuti sudačke nadoknade vremena.

Eriksen je bio Conteov joker s klupe, u igru je ušao u 88. minuti umjesto Marcela Brozovića.

Za Inter je od prve minute igrao i Ivan Perišić, igru je napustio u 67. minuti.

Ante Rebić igrao je za Milan od 60. minute, Marija Mandžukića nije bilo u sastavu.

Zlatan Ibrahimović prošao je put od junaka do tragičara utakmice, njegovim golom Milan je poveo u 31. minuti, nakon njegovog isključenja (58. minuta) Romelu Lukaku je iz kaznenog udarca Interu u 71. minuti donio poravnanje.

Prvi žuti karton Ibrahimović je dobio nedugo prije završetka prvog dijela kada je ušao u verbalni sukob s Lukakuom, koji je umalo prerastao u tučnjavu na terenu.

Sukob je, prema navodima RAI-a, isprovocirao upravo Ibrahimović, a Lukakua su sugirači morali odvlačiti da ne nasrne na Šveđanina nakon što je sudac odsvirao kraj prvog dijela.

Romelu Lukaku i Zlatan Ibrahimović nekad su bili suigrači u Manchester Unitedu.

Drugi žuti karton Ibrahimović je dobio u 58. minuti nakon prekršaja nad Kolarovim.

Inače, ovo je bio 227. Derby della Madonnina i 83 pobjeda Intera.

Milan ima 77. pobjeda, a 67 utakmica je završilo bez pobjednika.

Inter u polufinalu čeka pobjednika susreta Juventus – Spal.

Kup Italije, četvrtfinale: Inter – Milan 2:1 (Lukaku 71-11 m, Eriksen 90+7/Ibrahimović 31)