TALIJANSKO PRVENTSVO

Inter slavio u Cataniji, Totti stigao Nordahla

Nedjelja, 03. ožujka 2013. 17:05 Napisao/la  SC

Rezultati 27. kola: Siena - Atalanta 0:2, Fiorentina - Chievo 2:1, Catania - Inter 2:3, Pescara - Udinese 0:1,  Roma - Genoa 3:1

SERIE - 27. kolo

CATANIA - INTER 2:3

Stadio Angelo Massimin. Gledatelja: 14.000

Sudac: Mauro Bergonzi (Rim)

Strijelci: 1:0 Bergessio (7), 2:0 Marchese (19), 2:1 Álvarez (52), 2:2 Palacio (70), 2:3 Palacio (90)

Žuti kartoni: Rolin, Alvarez, Cani (Catania), Handanovič, Schelotto (Inter)

CATANIA: Andújar, Marchese, Alvarez, Spolli, Rolín, Izco, Biagianti (77 Almiron), Lodi, Castro, Gómez, Bergessio (85 Cani)

INTER: Handanovič, Zanetti, Chivu, Pereira, Juan, Gargano, Kuzmanović (46 Stanković), Guarín (77 Cambiasso), Álvarez, Schelotto, Rocchi (46 Palacio)

Nogometaši Intera "iščupali" su pobjedu na teškom gostovanju u Cataniji. Momčad iz Milana nadoknadila je 0:2 zaostatak iz prvoga dijela i golovima Alvareza i Palacija (dvaput) vjerojatno sačuvala na životu mladog trenera Stramaccionija.

Palacio je odlučujući pogodak postigao u trećoj minuti sudačke nadoknade. Domaćin je nakon 19 minuta igre golovima Bergessija i Marchesea imao velikih 2:0, ali je u nastavku pao i nerrazzurima dopustio povratak "iz mrtvih". Mateo Kovačić se zagrijavao tijekom cijelog drugog poluvremena, ali priliku nije dobio.

Ante Vukušić s klupe je odgledao domaći poraz Pescare od Udinesea (0:1), dok je Livaja odigrao 70 minuta u gostujućem slavlju Atalante kod Siene (0:2). Budan nije ulazio u igru za momčad iz Bergama.

Rezultati 27. kola: Torino - Palermo 0:0, Siena - Atalanta 0:2 (Bonaventura 3, 68), Bologna - Cagliari 3:0 (Taider 5, Diamanti 18, Pasquato 90), Fiorentina - Chievo 2:1 (Pasqual 5, Larrondo 78/Cofie 38), Catania - Inter 2:3 (Bergessio 7, Marchese 19/Álvarez 52, Palacio 70, 90), Sampdoria - Parma 1:0 (Icardi 58), Pescara - Udinese 0:1 (Di Natale 8), Roma - Genoa 3:1 (Totti 16-11m, Romagnoli 58, Perrotta 88/Borriello 42-11m)