Upozorenje

JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 50

Igor Budan zabio peti pogodak sezone u "petardi" Palerma protiv Lazija!

Ponedjeljak, 20. veljače 2012. 07:33 Napisao/la

Palermo je nanio Laziu najteži poraz sezone, svladavši ga s 5:1. Riječki napadač Igor Budan potvrdio je sjajnu formu, zabivši peti pogodak sezone. Udinese i Cagliari odigrali su na Friuliju 0:0

Igor Budan je opet u formi. Sjajnoj formi. Iako je uoči sezone bio "nigdje" riječki napadač u dresu Palerma odlučio je - "uskrsnuti". I upravo je on, zajedno sa kapetanom Fabriziom Miccolijem, slažu se svi, ključna karika u momčadi sa Sicilije. Briljantnu nedjeljnu večer imao je Palermo u susretu 24. kola Serie A. Ugostili su Lazio, koji je pretendent za visoke pozicije, očekivala se "kvrgava" utakmica, a na kraju je Palermo uništio Rimljane sa 5:1.

Momčad Edoarda Reje je, definitivno, "ispuhana", nakon što ih je Atletico Madrid nokautirao usred Rima u Europa ligi, sada su nastradali i na Siciliji. Golijadu domaćina otvorio je Barreto u 10. minuti, nakon asistencije Miccolija poslao je "teledirigiranu" loptu u uz samo desnu vratnicu Marchettija. Deset minuta kasnije, novim projektilom mrežu Lazia "poderao" je Donati za 2:0. Do odmora, za 3:0 zabio je Silvestre glavom, opet nakon ubačaja Miccolija. Nakon ovakve kanonade rimske legije su jedva dočekale odmor i priliku za regrupiranje snaga...

No, već na startu drugog poluvremena Palermo je nastavio "gaženje" gostiju. Četvrti pogodak, u 47. minuti, zabio je Igor Budan. Barreto je gurnuo loptu za riječkog napadača iza obrane Lazia, Budan je dominantno odjurio prema Marchettiju i prizemnim udarcem poslao loptu u desnu vratnicu, od koje se odbila u mrežu za 4:0. Budanu je ovo peti pogodak sezone, uz Miccolija je najbolji strijelac Palerma. Upravo je Miccoli jedanaestim ovosezonskim pogotkom zabio za 5:0 u 52. minuti. Dodatnu muku Laziu priuštio je Dias, zaradivši drugi žuti, odnosno crveni karton u 74. minuti. Isključen je i trener Rimljana Reja. Na kraju, Kozak je pet minuta prije kraja ipak uspio zabiti počasni pogodak za goste.

Palermo je ovom pobjedom dohvatio sjajnu osmu poziciju u prvenstvu, sa samo dva boda manje od Intera, koji je sedmi. U nedjelju navečer odigran je i susret Udinese - Cagliari. Domaćin je ostao bez dva najbolja igrača, Di Natale i Isla (za njega je sezona završena) su ozlijeđeni i to se reflektiralo na prezentaciju Friulana. Ostalo je mršavih 0:0, čime su svakako zadovoljniji gosti. Iako, ni Udinese se nema pravo buniti, bodovno su se izjednačili upravo s Laziom. Obje momčadi imaju 42 boda i realne šanse za plasman u Ligu prvaka.

SERIE A, 24. KOLO: Inter - Bologna 0:3 (0:1 Di Vaio 37, 0:2 Di Vaio 38', 0:3 Acquafresca 85'), Fiorentina - Napoli 0:3 (0:1 Cavani 3', 0:2 Cavani 54', 0:3 Lavezzi 90') , Juventus - Catania 3:1 (0:1 Barrientos 4', 1:1 Pirlo 22', 2:1 Chiellini 74', 3:1 Quagliarella 81'), Lecce - Siena 4:1 (0:1 Del Grosso 25', 1:1 Muriel 32', 2:1 Di Michele 68' (11m), 3:1 Cuadrado 82', 4:1 Brivio 90'), Novara - Atalanta 0:0, Genoa - Chievo 0:1 (0:1 Thereau 30'), Cesena - Milan 1:3 (0:1 Muntari 29', 0:2 Emanuelson, 0:3 Robinho 55', 1:3 Prudil 65') , Roma - Parma 1:0 (1:0 Borrini 26'), Palermo - Lazio 5:1 (1:0 Barreto 10', 2:0 Donati 20', 3:0 Silvestre 42', 4:0 Budan 47', 5:0 Miccoli 52', 5:1 Kozak 85'), Udinese - Cagliari 0:0.