TALIJANSKO PRVENSTVO

Cagliari produbio krizu Intera

Nedjelja, 14. travnja 2013. 17:32 Napisao/la  SC

Rezultati 32. kola: Cagliari - Inter 2:0. Kovačić je odigrao svih 90 minuta u novom posrtaju nerazzurra

SERIE A - 32. kolo

CAGLIARI - INTER 2:0

Stadion Is Arenas. Gledatelja: 10.000.

Sudac: Domenico Celi (Bari)

Strijelac: 1:0 Pinilla (63-11m), 2:0 Pinilla (76)

Žuti kartoni: Murru, Conti, Pinilla (Cagliari), Silvestre, Pereira, Juan (Inter)

CAGLIARI: Agazzi, Perico, Rossettini, Astori, Murru, Conti, Dessena (56 Pinilla), Ekdal (85 Casarini), Cossu (7 Cabrera), Thiago Ribeiro, Ibarbo

INTER: Handanovič, Zanetti, Silvestre, Pereira, Juan, Cambiasso (67 Nagatomo 75 Samuel), Gargano (58 Kuzmanović), Guarín, Álvarez, Kovačić, Rocchi

Nogometaši Cagliarija produbili su krizu Intera, pobijedivši nerazzurre 2:0 na svojem stadionu Is Arenas. Momčad iz Milana je nakon novog posrtaja sve dalje od plasmana u Ligu za prvaka. Krvnik Milana bio je Čileanac Mauricio Pinilla koji je u devetoj minuti nastavka u igri zamjenio Dessenu i potom u dva navrata zatresao mrežu Interovog vratara Handanoviča.

Prvi puta nakon samo četiri minute igre, reliziravši najstrožu kaznu koju je sam izborio nakon prekršaja Matiasa Silvestrea. Konačan rezultat postavio je samo 13 minuta kasnije, odlično reagiravši nakon asistencije Cabrere. Mateo Kovačić odigrao je svih 90 minuta u 12 porazu sezone Intera.

Poraz Intera iskoristila je Roma koja je slavila na gostovanju kod Torina (2:1). Strijelci za važne bodove Rimljana bili su Osvaldo i Lamela. Gosti slavio je rimski klub 15. ovosezonsku pobjedu usprkos činjenici da su od 80. minute igrali s igračem manje nakon isključenja Federica Balzarettija.

Tek četvrtu gostujuću pobjedu sezone Udinese je ostvario protiv Parme s uvjerljivih 3-0 uz dva gola Luisa Muriela i jednim Roberta Pereyre, dok je gradski derbi u Genovi između Genoe i Sampdorije okončao bez pobjednika 1:1.

Rezultati: Palermo - Bologna 1:1 (Iličić 5/Gabbiadini 17), Cagliari - Inter 2:0 (Pinilla 63-11m, 76), Chievo - Catania 0:0, Genoa - Sampdoria 1:1 (Matuzalem 80/Eder 28), Parma - Udinese 0:3 (Muriel 12, 43, Pereyra 62), Torino - Roma 1:2 (Bianchi 31 /Osvaldo 22, Lamela 60)