ENGLESKO PRVENSTVO

Topnici pobijedili, prvi hat-trick Santija Cazorle

Ponedjeljak, 17. prosinca 2012. 23:02 Napisao/la  SC

Utakmica 17. kola: Reading - Arsenal 2:5  (Le Fondre 66, Kebe 75/Podolski 14, Cazorla 32, 35, 60, Walcott 80)

PREMIERLIGA - 17. kolo

READING - ARSENAL 2:5

Stadion Madejski. Gledatelja: 24.125

Sudac: Anthony Taylor (Cheshire)

Strijelci: 0:1 Podolski (14), 0:2 Cazorla (32), 0:3 Cazorla (35), 0:4 Cazorla (60), 1:4 Le Fondre (66), 2:4 Kebe' (71), 2:5 Walcott (80)

Žuti karton: McAnuff, Tabb (Reading), Wilshere (Arsenal)

READING: Federici, Cummings, Gorkss, Mariappa, Shorey, McAnuff, Leigertwood, Tabb, Kebe (73 McCleary), Hunt (61 Robson-Kanu), Pogrebnyak (61 Le Fondre)

ARSENAL: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs, Arteta, Wilshere, Cazorla (83 Coquelin), Oxlade-Chamberlain (74 Ramsey), Walcott (85 Giroud), Podolski

Vatromet pogodaka opet je viđen na Madejski stadonu u susretu domaćeg Readinga i Arsenala. Prije dva mjeseca domaći je sastav vodio sa 4:0 i na kraju izgubio poslije produžetaka u Liga kupu dok je ovoga puta Arsenal nakon sat vremena igre vodio sa 4:0 i onda stao dozvolivši domaćem sastavu da smanji zaostatak do pristojnih i prihvatljivih 2:4 u svega pet minuta.

Nakon 20 minuta "mraka" iz kuta Arsenala "svjetlo je upalio" Theo Walcott za 2:5 u 80. minuti na asistenciju trostrukoga strijelca Santija Cazorle potvrdivši 11 uzastopnu pobjedu Arsenala protiv posljednjeplasiranog sastava Prmiershipa. Iako je bilo više kandidata prvo ime ovoga vatrometa pogodaka bio je Španjolac Santi Cazorla koji je prvi puta u karijeri postigao tri uzastopna pogotka i brilijantnu igru zahvaljujući kojoj je Arsenal uz pet postignutih pogodaka stigao do pete pozicije na tablici dok je Reading ostao čvrsto zacementiran za dno sa samo jednom pobjedom i mizernih devet bodova.