Smjena na vrhu: Manchester United postao lider nakon poraza gradskog rivala

Nedjelja, 11. ožujka 2012. 17:16 Napisao/la  SC

Utakmice 28. kola Premierlige: Man. Utd - WBA 2:0,  Swansea - Man. City 1:0. Oba pogotka za Man. United postigao Wayne Rooney

Manchester City doživio je četvrti poraz u Premierligi ove sezone, Swansea je na svom Liberty stadionu pobijedio minimalnim rezultatom 1:0. Pogodak odluke glavom je postigao Moore u 83. minuti, desetak minuta nakon što je ušao u igru. Utakmica se dugo rezultatski lomila, obje su momčadi imale svojih prilika. Momčad Swansea nije izgledala impresionirano što igra protiv lidera prvenstva, imali su domaćini nekoliko prigoda od kojih je najbolju propustio Sinclair kojemu je Hart obranio udarac s bijele točke.

U isto vrijeme Manchester United je sigurnom pobjedom (2:0) protiv WBA preuzeo vodstvo na ljestvici, oba pogotka prema običaju postigao je Rooney. Nastavlja se neizvjesnost u borbi za titulu engleskog prvaka, koja se odavno svela na gradski obračun dvaju klubova iz Manchestera.

Utakmice 28. kola Premierlige: Man. Utd - WBA 2:0 (Rooney 35, 71-11m), Swansea - Man. City 1:0 (Moore 83), Bolton Wanderers - Queens Park Rangers 2:1 (1:0 Pratley 37', 1:1 Cisse 48', 2:1 Klasnić 86'), Aston Villa - Fulham 1:0 (1:0 weimann 90'+3), Chelsea - Stoke City 1:0 (1:0 Drogba 68'), Sunderland - Liverpool 1:0 (1:0 Bendtner 56') , Wolverhampton - Blackburn 0:2 (0:1 Hoilett 43', 0:2 Hoilett 69'), Everton - Tottenham 1:0 (1:0 Jelavić 22')