Robin van Persie potopio Liverpool na Anfieldu

Subota, 03. ožujka 2012. 16:06 Napisao/la  T. Ć.

U derbiju 27. kola Arsenal je s 2:1 svladao Liverpool u gostima. Robin van Persie strijelac oba gola za "topnike".

Arsenal se, očigledno, vraća "u život". Dokaz tome je i pobjeda na Anfieldu, protiv Liverpoola od 2:1. Junak dana, zapravo čovjek koji drži "u sedlu" Arsenea Wengera, Robin van Persie, s dva je pogotka donio pobjedu "topnicima". Iako su poveli "Redsi", autogolom Koscielnyja u 23. minuti. Usput je Dirk Kuyt u 19. minuti promašio jedanaesterac.

A onda se ukazao Robin Van Persie. Nizozemac je prvo u 31. minuti poentirao za 1:1, a potom je u sudačkoj nadoknadi zabio gol za iznimo vrijedna tri boda Arsenala, kojem je ovo četvrta pobjeda u nizu.