Premierliga: Jelavić strijelac protiv Sunderlanda, dva Manchestera pobijedili identičnim rezultatima

Petak, 26. prosinca 2014. 18:08 Napisao/la  SC

Utakmice 18. kola: Burnley - Livepool 0:1, Man. United - Newcaslte 3:1, Sunderland - Hull 1:3, West Brown - Man. City 1:3, Arsenal - QPR 2:1

Nikica Jelavić ušao je u igru u 89. minuti umjesto Alukoa i minutu kasnije postigao pogodak za konačnih 3:1. Pogotkom bivšeg hrvatskog reprezentativca Hull je ostvario pobjedu na gostovanju protiv Sunderlanda.

Dva Manchestera ostvarila su pobjede identičnim rezultatima (3:1). "Građani" i dalje pušu za vrat vodećem Chelseaju, United igra sve bolje kao i Rooney. Kapetan Manchester Uniteda postigao je dva pogotka i asistirao van Persieu za treći pogodak.

Dejan Lovren nije bio u zapisniku utakmice koju je Liverpool pobijedio na gostovanju kod Burnleyja.

Niko Kranjčar odigrao je cijelu utakmicu za QPR u porazu od Arsenala.

Utakmice 18. kola: Burnley - Livepool 0:1 (Sterling 62), C. Palace - Southampton 1:3 (Dann 86/Mane 17, Bertrand 48, Alderwiereld 53), Everton - Stoke 0:1 (Krkić 38-11m), Leicester - Tottenham 1:2 (Ulloa 48/Kane 1, Eriksen 71), Man. United - Newcaslte 3:1 (Rooney 23, 36, van Persie 53/Cisse 76-11m), Sunderland - Hull 1:3 (Johnsson 1/Ramirez 32, Chester 51, Jelavić 90), Swansea - Aston Vila 1:0 (Sigurdsson 13), West Brown - Man. City 1:3 (Ideye 67/Fernando 8, Yaya Toure 13-11m, Silva 34), Arsenal - QPR 2:1 (Sanchez 37, Rosicky 65/Austin 79-11m)

Poredak: Chelsea 45, Man. City 42, Man. United 35, Southampton 32, West Ham 31, Arsenal i Tottenham 30, Swansea 27...