Premierliga: Težak domaći poraz Slavena Bilića, Tottenham i Liverpool dijele vrh

Nedjelja, 06. prosinca 2020. 14:58 Napisao/la  SC
Slaven Bilić

WBA je doživio težak domaći poraz, slaba je utjeha Slavenu Biliću da je njegova momčad od 34. minute igrala bez isključenog Pereire.

Jasno da će ovakav poraz dodatno poremetiti atmosferu u klubu, Bilić prolazi kroz krizno razdoblje.

WBA je u 11 kola ostvario jednu pobjedu, nalazi se na predzadnjem mjestu sa 6 bodova isto kao Burnley na mjestu ispred i utakmicom manje, zadnji Sheffield Utd. ima samo bod.

Tottenham je pobijedio Arsenal 2:0, Liverpool je bio još uvjerljiviji protiv Wolvesa (4:0) pa obje momčadi i dalje dijele vrh premierligaške ljestvice.

Momčad Josea Mourinha u vodstvo je doveo Son Heung Min prekrasnim pogotkom u 13. minuti, u završnici prvog dijela isti je igrač asistirao Kaneu za konačnih 2:0.

Son je ove sezone zabio deset golova uz tri asistencije, Kane je zabio osam golova uz čak deset asistencija.

Wolvese je u Liverpoolu načeo Salah u 24. minuti svojim devetim pogotkom ove sezone,

Pogotkom Jamiea Vardyja Leicester je slavio u Sheffieldu.

Utakmice 11. kola: WBA - C. Palace 1:5 (Gallagher 30/Furlong 8-ag, Zaha 55, 68, Benteke 59, 82), Sheffield - Leicester 1:2 (McBurnie26/Perez 24, Vardy 90), Tottenham - Arsenal 2:0 (Son Heung-Min 13, Kane 45+1), Liverpool - Wolves 4:0 (Salah 24, Wijnaldum 58, Matip 67, Semedo 78-ag).

Poredak: Tottenaham i Liverpool 24, Chelsea 22, Leicester 21, Manchester Utd. (10) 19, Manchester City (10) 18 bodova...