Premierliga: Veliki domaći kiks Guardiolina Cityja protiv "Svetaca", peta utakmica bez pobjede

Nedjelja, 23. listopada 2016. 16:39 Napisao/la  SC

Utakmica 9. kola: Manchester City - Southampton 1:1. City ostao vodeći bodovno poravnat s Arsenalom i Liverpoolom

Manchester City je u 9. kolu Premierlige dočekao Southampton i odigrao samo 1:1.

Southampton je u Manchesteru poveo u 27. minuti kada je Redmond iskoristio nevjerojatan poklon Stonesa.

City je u prvom dijelu ostao bez udarca u okvir gola, ali je u drugom ulaskom Iheanachoa postao puno opasniji.

Upravo je Iheanacho u 55. minuti donio bod Cityju nakon ubačaja Sanea.

Do kraja su obje momčadi propustile po nekoliko dobrih prilika, a Cityju je u prvom poluvremenu poništen i čisti gol Stonesa kojeg je pomoćni sudac vidio u zaleđu.

Tako je vodeća momčad Premierlige produžila niz bez pobjede na pet utakmica jer nije slavila u posljednja tri okršaja u prvenstvu i dva u Ligi prvaka.

Ujedno je to tek drugi takav niz Pepa Guardiole u karijeri.

Jedini put dosad pet utakmica bez pobjede bio je u veljači 2009. godine na klupi Barcelone.

City je ipak zadržao prvo mjesto na ljestvici, ali s istim brojem bodova kao Liverpool i Arsenal, dok Tottenham ima bod manje.

Utakmica 9. kola: Manchester City - Southampton 1;1 (Ihenacho 55/Redmond 27)