Premierliga: Tottenham slomio Manchester City u sedam minuta, Liverpool - Chelsea 2:2

Nedjelja, 21. travnja 2013. 16:42 Napisao/la  SC

Utakmica 34. kola: Tottenham - Manchester City 3:1.  Nogometaši Tottenhama pobijedili su Manchester City omogućivši Manchester Unitedu da eventualnom pobjedom protiv Aston Ville u ponedjeljak navečer proslavi naslov prvaka.

Englesko prvenstvo, 34. kolo

TOTTENHAM - MANCHESTER CITY 3:1

Tottenham - Manchester City 3:1 (0:1). White Hart Lane. Gledatelja: 36,121. Sudac: Mason.

Strijelci: 0:1 Nasri (5'), 1:1 Dempsey (75'), 2:1 Defoe (79'), 3:1 Bale (82')

Žuti kartoni: Dawson, Assou-Ekotto, Huddlestone (Tottenham), Hart, Y. Toure (Manchester City).

TOTTENHAM: Lloris, Vertonghen, Dawson, Walker, Assou-Ekotto, Dempsey, Parker (od 61' Huddlestone),  Bale, Sigurdsson (od 60' Holtby), Adebayor (od 71' Defoe), Dembele.

MANCHESTER CITY: Hart, Kompany, Zabaleta, Clichy (od 90' Lescott), Nastasić,  Milner (od 46' Kolarov), Nasri, Barry, Y. Toure, Džeko (od 83' Sinclair), Tevez.

Nogometaši Tottenhama pobijedili su Manchester City omogućivši tako Manchester Unitedu da eventualnom pobjedom protiv Aston Ville u ponedjeljak navečer proslavi naslov prvaka.

Gosti u poveli u petoj minuti kada je Nasri jedan ubačaj spretno proslijedio u praznu mrežu. Do 75. minute izgledalo je da će City odnijeti tri boda. Onda je Bale sjajnim dodavanjem pronašao Dempseyja koji je proslijedio loptu u mrežu - 1:1.

Samo četiri minute kasnije Defoe je iskoristio jednu loptu u dubinu od Holtbyja i preciznim udarcem matirao Harta - 2:1.

Konačnih 3:1 postavio je Gareth Bale na dodavanje Toma Huddlestonea.

LIVERPOOL - CHELSEA 2:2

Stadion Anfield. Gledatelja: 45.000. Sudac: Friend.

LIVERPOOL: Reina, Johnson, Jose Enrique, Agger, Carragher, Gerrard, Coutinho (od 46' Sturridge), Henderson, Downing (od 80' Shelvey), Lucas, Suarez.

CHELSEA: Cech, Ivanović, Luiz,  Azpilicueta, Bertrand, Ramires, Mata (od 90' Lampard), Oscar (od 83' Moses), Mikel, Hazard (od 78' Benayoun), Torres.

Strijelci: 0:1 Oscar (26'), 1:1 Sturridge (52'), 1:2 Hazard (57'-11m), 2:2 Suarez (90').

Žuti kartoni: Carragher, Henderson, Shelvey Lucas, Suarez (Liverpool), Torres, Azpilicueta (Chelsea).

Nogometaši Liverpoola i Chelseaja podijelili su bodove u odličnoj utakmici u kojoj su Redsi izborili remi pogotkom Suareza u 90. minuti. Liverpool je tako nastavio niz od pet utakmica bez poraza protiv "penzionera", a ujedno je upisao treći remi u posljednje tri prvenstvene utakmice.

Chelsea je pak propustio veliku priliku da dođe do tri boda na Anfieldu.