Premierliga: Tottenham slavio kod Southamptona, Lovren odigrao cijelu utakmicu

Nedjelja, 22. prosinca 2013. 16:29 Napisao/la  SC

Utakmica 17. kola: Southampton - Tottenham 2:3

Premierliga, 17. kolo

SOUTHAMPTON - TOTTENHAM 2:3

Stadion St. Mary. Gledatelja: 31.455. Sudac: Chris Foy.

Strijelci: 1:0 Lallana (13'), 1:1 Adebayor (25'), 1:2 Hooiveld (54'-ag), 2:2 Lambert (59'), 2:3 Adebayor (64').

SOUTHAMPTON: Gazzaniga, Chambers, Fox (od 78' Gallagher),  Cork (od 62' Ward-Prowse), Lovren,  Hooiveld, Davis (od 69' Ramirez), Schneiderlin, Lambert, Lallana, Rodriguez.

TOTTENHAM: Lloris,  Walker, Rose,  Eriksen, Dawson, Chiriches, Lamela (od 61' Chadli), Dembele (od 50' Bentaleb), Soldado (od 85' Defoe),  Adebayor, Sigurdsson.

Nogometaši Tottenhama slavili su na gostovanju kod Southamptona u utakmici 17. kola Premierlige. Spursi su ovom pobjedom zadržali priključak za vodećim ekipama. Tottenhami ove godine dobro igraj u gostima, osvojio je 19 bodova u devet utakmcia te je u samom vrhu Premierlige u tom segmentu.

Iako već sedmu utakmicu zaredom u ligi nisu uspjeli sačuvati mrežu, Adebyaor se s dva gola pobrinuo za bodove. Southampton pak nije pobijedio u zadnjih šest utakmica.

Dejan Lovren u redovima Southamptona odigrao je cijelu utakmicu.

U drugom susretu Everton je na gostovanju svladao Swansea City 2:1. Coleman je doveo goste u vodstvo u 66. minuti. Četiri minute kasnije domaćin je izjednačio autogolom Ovieda. Ipak, tri boda Evertonu donio je Barkley u 84. minuti.