ENGLESKO PRVENSTVO

Tottenham petardom ispratio Chelsea

Četvrtak, 01. siječnja 2015. 20:45 Napisao/la  SC

Utakmica 20. kola: Tottenham - Chelsea 5:3

Lijepo je Mauricio Pochettino čestitao Novu godinu Joséu Mourinhu, u prvoj utakmici nove godine Tottenham je pobijedio Chelseaja s čak 5:3!

Drugi poraz Chelseaja u prvenstvu znači da su nakon 20 kola Chelsea i Manchester City potpuno izjednačeni na vrhu Premierlige. Rijetko se događa da dvije vodeće momčadi imaju isti učinak: 20 utakmica, 14 pobjeda, 4 remija, 2 poraza, ista je čak i gol-razlika 44:19!

U desetu pobjedu ove sezone Pochettinova momčad ugradila je pet pogodaka iako početak nije slutio dobrim. Već u 18. minuti Chelsea je poveo pogotkom Diega Coste! Uslijedila su čak četiri pogotka domaće momčadi  do 52. minute čime je utakmica rezultatski bila riješena.

Mourinho je samo dvaput primio pet golova u  715 utakmica u svojstvu prvog trenera.

TOTTENHAM: Lloris, Walker, Fazio, Vertonghen, Rose (75 Davies), Bentaleb, Mason (14 Dembele), Chadli, Eriksen, Townsend (66 Paulinho), Kane

CHELSEA: Courtoi, Ivanović, Cahill, Terry, Azpilicueta, Matić, Fabregas, Willian (72 Salah), Oscar (46 Ramires), Hazard, Diego Costa

Utakmica 20. kola: Tottenham - Chelsea 5:3 (Kane 30, 52, Rose 44, Townsend 45-11m, Chadli 78/Diego Costa 18, Hazard 61, Terry 87)

Poredak: Chelsea i Man. City 46, Man. United 37, Southampton 36, Tottenham 34, Arsenal 33, West Ham 32,...