Premierliga: Liverpool ponovo preuzeo vodstvo, Salah iznesen s terena

Subota, 04. svibnja 2019. 16:19 Napisao/la  SC
Origi vratio Liverpool na prvo mjesto

Liverpool i dalje pritišće Manchester City.

Shaqiri je ubacio u 86. minuti, Origi je nadskočio obranu domaćina na petercu, lopta je okrznula braniča Newcastlea Lascellesa i završila u mreži, a Liverpool je opet završio na prvom mjestu barem dok Man. City u ponedjeljak ne odigra utakmicu 37. kola protiv Leicestera.

Dejan Lovren igrao do 83. minute, kada je umjesto njega ušao Milner, a Liverpool krenuo po pogodak.

Salah je u 28. minuti iznesen s terena, Liverpool može ostati bez najboljega igrača u zadnjim utakmicama prvenstva i Lige prvaka.

Tottenham je nakon poraza od Ajaxa u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka doživio drugi šok.

Bournemouth je pobijedio pogotkom u sudačkoj nadoknadi čime je Tottenham ugrozio poziciju koja vodi u Ligu prvaka.

Da nešto ne štima s momčadi ukazuju čak dva crvema kartona: Heung-Min je u 43. minuti isključen zbog nesportskog ponašanja, Foyth je u 48. minuti isključen zbog prekršaja.

Devetorica igrača Tottenhama na kraju su podlegnuli pritisku, Ake je u 91. minuti postigao pogodak nakon ubačaja iz kuta.

Utakmice 37. kola: Bournemouth - Tottenham 1:0 (Ake 90+1), West Ham - Southampton 3:0 (Arnautovic 16, 69, Fredericks 72), Wolves - Fulham 1:0 (Dendoncker 75), Cardiff - C. Palace 2:3 (Kelly 31-ag, Reid 90/Zaha 28, Batshuayi 39, Townsend 70), Newcastle - Liverpool 2:3 (Atsu 20, Rondon 54/van Dijk 13, Salah 28, Origi 86)

Poredak: Liverpool 94, Man. City 92 (36), Tottenham 70, Chelsea 68 (36), Arsenal 66 (36),...