Premierliga: Southampton uzeo bod sa Stamford Bridgea, pobjede za Manchester (U) i Everton

Nedjelja, 15. ožujka 2015. 16:34 Napisao/la  SC

Rezultati 29. kola: Chelsea - Southampton 1:1, Manchester United - Tottenham 3:0, Everton - Newcastle 3:0

Nogometaši Chelseaja nisu uspjeli iskoristiti subotnji posrtaj Manchester Cityja i pobjeći na osam bodova prednosti ispred najbliže šratnje. Southampton je na Stamford Bridgeu uzeo bod u utakmici u kojoj je svakoj momčadi pripalo po nekoliko njenih djelova. Chelsea je mogao do pobjede u nekoliko trenutaka (Oscar 76, Terry 90), iamli su svoje prilike i gosti no remi je bio najpravedniji ishod utakmice.

Chelsea je poveo nakon jedanaest minuta kada je Diego Costa glavom pogodio gol Frasera Forstera na asistenciju Branislava Ivanovića. Sedam minuta kasnije izjednačio je je Dušan Tadić iz kaznenog udarca. Chelsea ima šest bodova prednosti i utakmicu manje od Manchester Cityja, Southampton je na šestom mjestu s 50 bodova.

U preostalim susretima 29. kola Manchester United je kod kuće s 3:0 svladao Tottenham, istim je rezultatom Everton nadigrao Newcastle.

Chelsea - Southampton 1:1 (Diego Costa 11/Tadić 19-11m)

CHELSEA: Courtois - Ivanović, Cahill, Terry, Azpilicueta - Fabregas, Matić (53 Ramires) - Willian (83 Cuadrado), Oscar (82 Remy), Hazard - Diego Costa

SOUTHAMPTON: Forster - Clyne, Fonte, Alderweireld, Bertrand - Wanyama, Schneiderlin - Mane, Davis (71 Ward-Prowse), Tadić (71 Đuričić) - Long (83 Pelle)

Manchester United - Tottenham 3:0 (Fellaini 9, Carrick 19, Rooney 34)

MAN UTD: de Gea - Valencia, Smalling, Jones, Blind - Carrick (87 Rafael) - Mata (77 Pereira), Herrera, Fellaini (83 Falcao), Young - Rooney

TOTTENHAM: Lloris - Walker, Dier, Vertonghen, Rose - Bentaleb, Mason (64 Lamela) - Townsend (31 Dembele), Eriksen, Chadli (79 Adebayor) - Kane

Everton - Newcastle 3:0 (McCarthy 20, Lukaku 56-11m, Barkley 90+3)

EVERTON: Howard - Coleman, Alcaraz, Jagielka, Baines - Lennon (85 Atsu), McCarthy (86 Bašić), Gibson, Osman - Lukaku (74 Barkley), Kane

NEWCASTLE: Krul - Janmaat, Williamson, Coloccini, Taylor - Sissoko, Colback - Obertan (46 Perez), Gouffran, Ameobi (58 Cabella) - Riviere (62 Gutierrez)