Premierliga: Manchester City preokretom do pobjede nad Huddersfieldom

Nedjelja, 26. studenog 2017. 16:52 Napisao/la  SC

Utakmica 13. kola: Southampton - Everton 4:1, Burnley - Arsenal 0:1, HUddersfield - Manchester City 1:2

Raheem Sterling (Manchester City)

Huddersfield je imao priliku unijeti malo uzbuđenja u engleski nogomet, ali je ispustio vodstvo protiv Manchester Cityja i na kraju izgubio s 2:1.

Povela je domaća momčad autogolom Otamendija nakon kornera u nadoknadi prvoga dijela.

Po povratku na teren, Cityju je sviran jedanaesterac, a precizan je bio Sergio Aguero koji je u 47. minuti izjednačio na 1:1.

Leroy Sane je u 58. minuti zatresao gredu iz slobodnjaka, a preokret Cityju za tri nova boda donio je Raheem Sterling šest minuta prije kraja utakmice.

Huddersfield je utamicu završio sa desetoricom nakon što je u 90. minuti isključen La Parra zbog nesportskog ponašanja.

City ima osam bodova prednosti ispred Uniteda, a 11 ispred trećeg Chelsea.

Nogometaši Southamptona pobijedili su Everton 4:1. Domaći su načeli mrežu gostiju već u 18. minuti pogotkom Tadića.

Everton je izjednačio u posljednjoj minuti prvog dijela zahvajujući Sigurdssonu.

No, već nakon sedam minuta drugog dijela Austin je prvo zabio za 2:1, a zatim i za 3:1 u 58. minuti te ubio svaku nadu gostima.

Konačan rezultat postavio je Davis u 87. minuti.

Nikola Vlašić u igru poražene momčadi ušao je u 75. minuti kao zamjena za Keanea.

Arsenal je imao dominaciju kod Burnleya, ali pobjedu su osigurali tek u 92. minuti iz jedanaesterca kojeg je sigurno realizirao Sanchez.

Utakmica 13. kola: Southampton - Everton 4:1 (Tadić 18, Austin 52, 58, Davis 87/ Sigurdsson 45), Burnley - Arsenal 0:1 (Sanchez 90+2-11m), Huddersfield - Manchester City 1:2 (Otamendi 45-ag/ Aguero 47-11m, Sterling 84)