ENGLESKO PRVENSTVO

Chelsea pobijedio, Arsenal do bodova u 97. minuti

Nedjelja, 22. siječnja 2017. 14:55 Napisao/la  SC

Utakmice 22. kola: Southampton - Leicester 3:0, Arsenal - Burnley 2:1, Chelsea - Hull 2:0

Chelsea je pobijedio Hull 2:0. Prvi pogodak djelo je Coste u sedmoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena na asistenciju Mosesa.

Cahill je u 81. minuti dočekao savršen centaršut i zatresao mrežu Hulla drugi put.

Nogometaši Arsenala pobijedili su Burnley 2:1. Domaći su se mučili sve do 59. minute kada je Mustafi zabio na Ozilovu asistenciju.

U 65. minuti Arsenal je ostao s igračem manje nakon isključenja Xhake. Burnley je izjednačio u trećoj minuti sudačke nadoknade iz kaznenog udarca.

Arsenal je pobjedu osigurao u 97. minuti, također s bijele točke, realizator je bio Sanchez.

Southampton je u vodstvo doveo James Ward-Prowse koji je nakon dodavanja Cedrica s ruba kaznenog prostora pogodio mrežu u 26. minuti.

Rodriguez je u 39. minuti povisio na 2:0 nakon što je odbijenu loptu pospremio u gol.

U 85. minuti Wes Morgan je uklizao, a sudac Oliver svirao jedanaesterac. Siguran izvođač je bio Dušan Tadić za konačnih 3:0.

SOUTHAMPTON: Forster, Cedric, Yoshida, Van Dijk (55 Stephens), Bertrand, Hojbjerg (73 Clasie), Romeu, Ward-Prowse, Redmond, Rodriguez (80 Long), Tadić

LEICESTER: Schmechel, Simpson, Morgan, Huth, Fuchs, Ndidi, Drinkwater, Mendy (46 Albrighton), Okazaki (63 Musa), Gray, Vardy

Utakmice 22. kola: Southampton - Leicester 3:0 (Ward-Prowse 26, Rodriguez 39, Tadić 85-11m), Arsenal - Burnley 2:1 (Mustafi 59, Sanchez 90+7/Gray 90+3-11m), Chelsea - Hull 2:0 (Costa 45+7, Cahill 81)