ENGLESKO PRVENSTVO

Bilić bolji od Mourinha, West Ham pobijedio Chelsea

Subota, 24. listopada 2015. 18:05 Napisao/la  SC

Utakmice 10. kola: West Ham - Chelsea 2:1, Arsenal - Everton 2:1, Aston Villa - Swansea City 1:2

Slaven Bilić srušio je i Jose Mourinha! Nakon što je Bilićev West Ham ove sezone pobijedio Arsenal, Liverpool i Manchester City, hrvatski je trener u svoju kolekciju dodao i Chelsea.

Zbog svojih rezultata dvoboj West Hama i Chelsea postao je veliki derbi. Naime, West Ham je uoči dvoboja sa Chelseom bio četvrta momčad Premier lige sa 17 bodova, dok je Mourinhova momčad sa 11 bodova na 12 mjestu lige. West Ham je apsolutni hit Londona, a Bilićeva momčad potvrdila je to novim velikim skalpom.

U 9. minuti Diego Costa puca s ruba šesnaesterca no lopta odlazi preko gola. Dvije minute kasnije Payet ubacuje u kazneni prostor, no Chelsejeva obrana čisti potencijalnu opasnost. U 14. minuti ponovno prijete gosti preko Diega Coste koji nakon kornera glavom puca uz lijevu stativu. Tri minute kasnije Payet izvodi slobodan udarac i puca pod prečku, no Begović izbacuje u korner.

Ipak Begović ne uspjeva zaustaviti novi pokušaj West Hama. Mauro Zarate je pokupio odbijenu loptu i s ruba šesnaeterca pogodio donji desni kut Begovićeve mreže za vodstvo domaćih od 1:0. U 39. minuti sjajnu je priliku za novo vodstvo propustio Lanzani koji je nakon asistencije Payeta prebacio gol Chelsea. U posljednjoj minuti prvog dijela Chelsea ostaje sa igračem manje nakon što je Nemanja Matić zaradio drugi žuti karton.

No, gosti se ne predaju ni sa igračem manje. U 56. minuti nakon kornera najspretniji je bio Gary Cahill i pogodio za 1:1.
U 79. minuti West Ham ponovno dolazi u vodstvo. Carroll koji je u igru ušao deset minuta ranije bio je najviši u skoku i glavom zatresao mrežu Chelsea.

WEST HAM: Adrian, Cresswell, Tomkins, Jenkinson, Collins, Kouyate, Zarate (69 Carroll), Noble (90 Ogbonna), Payet, Lanzini (82 Obiang), Sakho

CHELSEA: Begović, Zouma, Cahill, Terry, Azpilicueta (87 Baba), Fabregas (46 Mikel), Ramires (82 Falcao), Hazard, Matić, Wilian, Costa

Utakmice 10. kola: West Ham - Chelsea 2:1(Zarate 17, Caroll 79 / Cahil 56), Aston Villa - Swansea 1:2 (J.Ayew 62/ Sigurdsson 68, A.Ayew 87), Leicester City - Crystal Palace 1:0 (Vardy 60), Norwich City - West Bromwich Albion 0:1 (Rondon 47), Stoke City - Watford 0:2 (Deeney 43, Abdi 69), Arsenal - Everton 2:1 (Giroud 36, Koscielny 38/ Barkley 44)