ENGLESKO PRVENSTVO

Remi Manchester Cityja i Chelseaja na Etihadu

Nedjelja, 21. rujna 2014. 18:46 Napisao/la  SC

Susret 5. kola: Manchester City - Chelsea 1:1. Frank Lampard zabio svom bivšem klubu

Djelić nogometne povijesti ispisan je ove nedjelje u Manchesteru. Nakon trinaest godina provedenih u Chelseaju za kojeg je nastupao u čak 429 utakmica presudio je svom bivšem klubu Frank Lampard i otkinuo prve bodove Chelseaju. Svašta es događalo na Etihadu u dvoboju dva izravna konkurenta za naslov engleskog prvaka, možda je remi i na koncu najpošteniji ishod velikog derbija.

Everton - Crystal Palace 2:3 (Lukaku 9, Baines 83-11m/Jedinak 30-11m, Campbell 54, Bolasie 69

Manchester City u prvom dijelu nije uspijevao zabiti pogodak kojim bi okrunio dominaciju na parketu. Igralo se agresivno, domaći su zavladali sredinom terena i počeli nizati prilike. Prijeloman trenutak utakmice zbio se u 66. minuti kada je u prekršaju Zabalete nad Diegom Costom bek Manchester Cityja zaradio drugi žuti karton. Pet minuta kasnije gosti vode, zabio je Schurrle poslje lijepe akcije na dodavanje Hazarda.

U igru je dvanaest minuta prije kraja ušao Frank Lampard, igrač New Yorka koji se do ožujka nalazi na posudbi u Manchester Cityju. Zabio je svom bivšem klubu u 85. minuti u kombinaciji sa Jesusom Navasom u padu je uspio zabiti u bliži kut vratara Courtoisa. Lampard je najbolji strijelac Chelseaja u povijesti, po ulasku, ali i na kraju utakmice dobio je legendarni veznjak ovacije cijelog stadiona.

Manchester City - Chelsea 1:1 (Lampard 85, Schurrle 71)

MAN CITY: Hart - Kolarov (78 Lampard), Mangala, Kompany, Zabaleta - Silva, Yaya Toure, Fernandinho (73 Jesus Navas), Milner - Aguero, Džeko (70 Sagna)

CHELSEA: Courtois - Azpilicueta, Terry, Cahill, Ivanović - Matić, Fabregas - Hazard, Willian (63 Obi Mikel), Ramires (63 Schurrle) - Diego Costa (86 Drogba)

Poredak: 1. Chelsea 13, 2. Southampton 10, 3. Aston Villa 10, 4. Arsenal 9, 5. Swansea 9...11. Liverpool 6, 12. Man Utd 5 bodova