Premierliga: Kovačić igrao u remiju Chelsea, Lovren na klupi u pobjedi Liverpoola

Subota, 01. veljače 2020. 15:23 Napisao/la  SC
Novo slavlje Liverpoola

Leicester i Chelsea odigrali su bez pobjednika, 2:2.

Zanimljivo, svi su golovi pali u drugom poluvremenu, a poveo je Chelsea golom Rudigera u 46. minuti.

Barnes je osam minuta kasnije donio izjednačenje Leicesteru.

Chilwell je domaće doveo u vodstvo u 64. minuti, a sedam minuta kasnije Rudiger je drugom pogotkom osigurao Chelsea bod.

Mateo Kovačić ušao je u 74. minuti s klupe kao zamjena za Jorginha.

Dejan Lovren s klupe je pratio novu pobjedu svoga Liverpoola.

Kloppova momčad uvjerljivo je slavila protiv Southamptona.

Završilo je 4:0.

Mohamed Salah bio je dvostruki strijelac, dok su po gol dodali Oxlade-Chamberlain i kapetan Henderson.

Junak iz sjene u pobjedi Redsa bio je Roberto Firmino koji je upisao čak tri asistencije.

Momčad Jurgena Kloppa stigla do je 20. uzastopne pobjede na domaćem terenu čime su izjednačili premierligaški rekord, a imaju i 22 boda prednosti pred drugim Manchester Cityjem.

Watford je na svom terenu izgubio od Evertona 3:2 iako je imao vodstvo od 2:0.

Golove Masine i Pereyre poništio je Yerry Mina s dva gola u sudačkoj nadoknadi prvog dijela.

Nakon čak četiri pogotka u prvih 45 minuta, tek jedan vidjeli su navijači na Vicarage Roadu u nastavku.

Theo Walcott pobrinuo se da bude dramatično i u 90. minuti na asistenciju Moisea Keana pogodio za slavlje ekipe Carla Ancelottija u gostima.

Čudo se dogodilo i u Londonu gdje je West Ham nakon nešto manje od sat vremena igre imao vodstvo od čak 3:0.

Issa Diop i dva gola Roberta Snodgrassa dovela su Čekićare Davida Moyesa u poziciju za osvajanje sva tri boda, ali Brighton se junački vratio u susret i izborio za važan bod u gostima.

Početkom nastavka Ogbonninim autogolom smanjili su zaostatak, a potom u četiri minute; od 75. do 79., stigli i do remija preko Grossa i Muraryja.

Utakmica 25. kola: Leicester - Chelsea 2:2 (Barnes 54, Chilwell 64/ Rudiger 46, 71), Bournemouth - Aston Villa 2:1 (Billing 37, Ake 44/ Samata 70), Crystal Palace - Sheffield Utd. 0:1 (Guaita 58- ag), Liverpool - Southampton 4:0 (Oxlade-Chamberlain 47, Henderson 60, Salah 72, 90+1), Newcastle - Norwich 0:0, Watford - Everton 2:3 (Masina 10, Pereyra 42/ Mina 45+1, 45+4, Walcott 90), West Ham - Brighton 3:3 (Diop 30, Snodgrass 45, 57/ Ogbonna 47-ag, Gross 75, Murray 79), Manchester United - Wolves 0:0

Poredak: Liverpool 73, Manchester City 51 (-1), Leicester 49, Chelsea 41...