Premierliga: Prvu pobjedu Chelseaja obilježili Costin prvijenac i Drogbin povratak

Ponedjeljak, 18. kolovoza 2014. 22:56 Napisao/la  SC

Utakmica 1. kola: Burnley - Chelsea 1:3. Momčad Josea Mourinha rezultatski riješila pitanje pobjednika do odmora

Nogometaši Chelsea počeli su sezonu očekivanom pobjedom protiv Burnleyja, momčad Josea Mourinha rezultatski je riješila pitanje pobjednika do odmora kada je povela 3:1. U prvom dijelu novak u ligi ni po čemu nije bio dorastao protivnik iako je poveo pogotkom Arfielda, koji je rezantnim udarcem iznenadio Courtoisa. Diego Costa izjednačio je tri minute kasnije, u 17. minuti zakucao je loptu odbijenu od stative za prvi prvenstveni pogodak.

U 21. minuti na izvanredno Farbegasovo proigravanje Schurrle je samo postavio nogu, Chelsea je u malonogometnom stilu stigao do vodstva. Ivanović je u pogotkom nogom nakon ubačaja iz kuta do odmora riješio pitanje pobjednika.

U drugom dijelu Chelsea je igrao tipičan kalkulantski nogomet Josea Mourinha, utakmica se pretvorila u odrađivanje pobjede gostiju kojima su domaći igrači nekoliko puta ozbiljno zaprijetili.

U 85. minuti u igru je ušao 36-godišnji Didier Drogba, koji je ostvario prvi nastup po povratku u Chelsea.

BURNLEY: Heaton, Trippier, Shackell, Duff, Mee, Arfield, Jones, Marney, Taylor (70 Kightly), Ings (82 Sordel), Jutkiewicz (70 Barnes)

CHELSEA: Courtois, Ivanović, Cahill, Terry, Azpilicueta, Fabregas, Matić, Schurrle (78 Willian), Oscar (82 Mikel), Hazard (84 Drogba), Diego Costa

Utakmica 1. kola: Burnley - Chelsea 1:3 (Arfield 14/Diego Costa 17, Schurrle 21, Ivanović 34)