DVA POGOTKA U NADOKNADI

Manchester C. prvak nakon 44 godine

Nedjelja, 13. svibnja 2012. 16:42 Napisao/la  SC

Pogocima Džeke i Aguera u 92. i 94. minuti Manchester City pobijedio QPR rezultatom 3:2 i osvojio titulu prvaka nakon 44 godine

Manchester City osvojio je titulu prvaka Engleske u doslovno posljednjim minutama posljednjeg kola. Pogocima Džeke u 92. i Aguera u 94. minuti nogometaši Manchester Cityja uspjeli su preokrenuti rezultat i pobijediti QPR rezultatom 3:2, kada su se gledatelji na Etihad stadionu već počeli miriti s mrskom činjenicom da će prvak opet postati gradski rival Manchester United, koji je pogotkom Rooneyja pobijedio (1:0) Sunderland.

Od prve minute utakmice vidjelo se da su igrači Roberta Mancinija opterećeni rezultatom, u igri novog prvaka nije bilo protoka lopte koji bi predstavljao problem za goste. U 39. minuti Manchester City je došao u vodstvo na prelagan način, Zabaleta je iskosa uputio jaki udarac a vratar Kenny nespretno odbio loptu u vratnicu od koje se lopta odbila u mrežu – 1:0. Vodeći pogodak nije olakšao noge domaćim nogometašima.

Na samom početku drugog poluvremena Cisse je iskoristio pogrešku zadnje linije domaćina i izjednačio rezultat – 1:1. Nervoza je opet postala glavno obilježje igre domaćina, kojemu je Barton olakšao posao kada je u 55. minuti dobio crveni karton zbog udaranja Teveza.

Igra u jednom smjeru u 66. minuti pretvorila se u vožnju slijepom ulicom, Mackie je šokirao Etihad stadion pogotkom za vodstvo gostiju – 1:2.

Od toga trenutka Manchester City je stihijski pokušavao slomiti otpor gostiju, koji više nisu izlazili iz svog kaznenog prostora. Kada su Aguero (60), Džeko (78) i Balotelli (90) propustili prilike za pogotke, sve je upućivalo da navijači Manchester Cityja ni nakon 44 godine neće dočekati prvu titulu prvaka.

U 90. minuti četvrti sudac pokazao je da će sudačka nadoknada trajati 5 minuta! Upravo je tih pet minuta sudačke nadoknade ušlo u povijest engleskog nogometa i Manchester Cityja.

Tottenham i Arsenal osigurali su nastupe u Ligi prvaka, iz Premierlige ispadaju Bolton, Blackburn i Wolverhampton.

A Nikica Jelavić završio je prvenstvo kao što je počeo, postigao je pogodak za Everton u pobjedi (3:1) protiv Newcastlea.

Rezultati 38. kola Premierlige: Manchester  City – QPR 3:2 (Zabaleta 39, Džeko 90+2, Aguero 90+4/Cisse 47, Mackie 66), Sunderland – Manchester United 0:1 (Rooney 20), WBA – Arsenal 2:3 (Long 11, Dorrans 15/Benayoun 4, Andre Santos 30, Koscielny 55), Chelsea – Blackburn 2:1 (Terry 31, Meireles 34/Yakubu 60)), Tottenham – Fulham 2:0 (Adebayor 2, Defoe 63), Swansea – Liverpool 1:0 (Graham 86), Everton – Newcaste 3:1 (Pienaar 16, Jelavić 27, Heitinga 65/Hibbert 73, ag), Norwich – Aston Villa 2:0 (Holt 9, Jakson 22), Wigan – Wolverhampton 3:2 (Di Santos 12, Boyce 14, 79/Jarvis 9, Fletcher 86), Stoke – Bolton 2:2 (Walters 12, 77-11m/Mark Davies 39, Kevin Davies 45)