Premierliga: Prvak Manchester City remizirao, Chelsea bolji od Liverpoola

Nedjelja, 06. svibnja 2018. 16:32 Napisala  Valentina Prokić
Navijači Manchester Citya nakon utakmice su utrčali na teren proslaviti naslov prvaka

Prvak Engleske Manchester City odigrao je 0:0 s Huddersfieldom.

Građani su na Etihadu dominirali kontroliravši susret, ali nisu uspjeli stvoriti mnogo izglednih prilika. Igračka kvaliteta sastava Pepa Guardiole posebice je došla do izražaja u drugom dijelu u kojem se praktički igralo na jedan gol, no terijeri kući ipak odlaze s vrijednim bodom u borbi.

U 20. minuti se Ederson morao pošteno namučiti ne bi li obranio pokušaj Alexa Pritcharda sa 20 metara, a deset minuta kasnije je Lowe nakon jedne lijepe akcije šutirao snažno, ali preko gola.

U drugom dijelu domaćin je puno jače stisnuo, ali jedinu šansu imao je u 85. minuti Mendy.

Na samom kraju utakmice - u drugoj minuti sudačke nadoknade, Huddersfield je mogao šokirati slavljenički raspoložen stadion. Malone je izašao sam prema Edersonu, ali napadač terijera kao da nije imao vjere u svoje mogućnosti te mu je brazilski golman obranio nedostojan pokušaj.

U četvrtoj minuti dodatka pobjedu građanima mogao je donijeti i Otamendi, ali njegov udarac je prošao tik pored vrata.

Nogometaši Arsenala pobijedili su Burnley 5:0.

Mrežu gostiju načeo je Aubameyang već u 14. minuti, a do isteka prvog dijela Lacazette je povisio na 2:0.

U nastavku su se u srijelce upisali Kolosinac, Iwobi i ponovno Aubameyang u 75. minuti za konačnih 5:0.

Chelsea je pogotkom Girouda iz 32. minute minimalno pobijedio Liverpool.

Dean Lovren igrao je cijeli susret  za goste.

Utakmice 36. kola: Manchester City - Huddersfield 0:0, Arsenal - Burnley 5:0 (Aubameyang 14, 75, Lacazette 45+3, Kolosinac 54, Iwobi 64), Chelsea - Liverpool 1:0 (Giroud 32)