Premierliga: Pobjede Newcastlea, Swansea i Stokea, Sunderland i Everton remizirali

Nedjelja, 09. studenog 2014. 22:17 Napisao/la  SC

Utakmice 11.kola: Sunderland - Everton 1:1 (Larsson 67/ Baines 74-11m), Tottenham - Stoke 1:2 (Chadli 76/Krkić 6,Walters 33), WBA - Newcastle 0:2 (Perez 45,Coloccini 62),  Swansea - Arsenal 2:1 (Sigurdsson 75, Gomis 78/Sanchez 63)

U posljednjoj utakmici 11.kola Premier lige Velšani su preokretom pobijedili Arsenala. Ekipe su po prikazanom bile podjednake i na utakmici nije bilo puno šansi. Gosti su došli u vodstvo u 63. minuti pogotkom Alexisa Sancheza na Welbeckovu asistenciju.

Domaćini su bacili sve karte u napad i isplatilo im se. U 75.minuti za 1:1 pogodio je Islanđanin Sigurdsson te trener Swansea ubacuje Gomisa u igru umjesto Bonyja. Itaj potez mu se odmah isplatilo jer je u 78.minuti Gomis postavio konačnih 2:1 za Swansea.

Nakon 11.kola vodeći je Chelsea s 29 bodova, a prate ga Southampton s 25 i Manchester City s 21 bodom. Zanimljivo je da dvanaesto plasiranog od četvrtog dijeli samo pet bodova. U idućem kolu Arsenal dočekuje Manchester United, dok Swansea gostuje kod Manchester Cityja.

U utakmici zanimljivoj za publiku Sunderland i Everton su podijelili bodove. Poveo je domaćin pogotkom Larssona u 67. minuti, dok je konačnih 1:1 postavio Baines iz jedanaesterca.

Stoke je iznenadio Tottenham na White Hart Laneu. Gosti su poveli vrlo rano, već u 6.minuti pogotkom Bojana Krkića. Na 2:0 povećao je Walters i već se vidjelo da će se domaćin teško vratiti. Tračak nade domaćinu je dao Naser Chadli, a do kraja se nije mijenjao rezultat, a Rose je u 85.minuti dobio crveni karton.

I u posljednjoj utakmici koja se igrali u to vrijeme Newcastle je odnio sva tri boda s gostovanja kod WBA. Pogotke za goste su postigli Perez u 45.minuti i Colocciniu 62.minuti. Ovo je gostima četvrta pobjeda zaredom.

Utakmice 11.kola: Sunderland - Everton 1:1 (Larsson 67/ Baines 74-11m), Tottenham - Stoke 1:2 (Chadli 76/Krkić 6,Walters 33), WBA - Newcastle 0:2 (Perez 45,Coloccini 62), Swansea - Arsenal 2:1 (Sigurdsson 75, Gomis 78/Sanchez 63)