Premierliga: Liverool remizirao, Man. City pobijedio Chelsea, Man. United poražen

Subota, 25. rujna 2021. 15:37 Napisao/la  SC
Gabriel Jesus odlučio pobjednika

Brentford je uspio ostati neporažen u utakmici protiv Liverpoola, domaćini su uspjeli izjednačiti u golijadi.

U utakmici između finalista Lige prvaka, Pep Guardiola napokon je uspio pobjediti Thomasa Tuchela!

Pobjeda Manchester Cityja na Stamford Bridgeu nema baš značaj pobjede u finalu Lige prvaka, ali je Guardioli jako važna!

Konačno je Guardiola pobijedio Tuchela nakon tri poraza, Chelsea je primio prvi pogodak ove sezone iz igre, još jedan primio je iz kaznenog udarca (Salah), Manchester City je dostigao Chelsea na ljestvici.

U 53. minuti Gabriel Jesus primio je loptu u kaznenom prostoru, iz okreta je uputio udarac između trojice igrača, lopta je zapela za Jorginhovu nogu, promijenila smjer i završila u mreži - 0:1.

Manchester City je ostavio puno bolji dojam karakterističnim posjedom lopte, Chelsea se očekivano branio do primljenog pogotka.

Nakon pogotka utakmica je postala puno zanimljivija, Chelsea je počeo igrati otvorenije, ali je City pokazao da može vrhunski igrati u obrani.

Chelsea tijekom utakmie nije stvorio ni jednu izglednu priliku iako je stvorio nekoliko obećavajući situacija.

Puno je opasnije u završnici izgledao Manchester City, Grealish je pred kraj utakmice sam istrčao ispred Mendyja, koji je uspio ući u udarac u situaciji jedan na jedan.

Mateo Kovačić bio je jedan od najboljih igrača na utakmici.

Budući da je Manchester United također doživio prvi poraz, Liverpool ostaje jedina neporažena momčad u ligi.

Aston Villa priredila je iznenađenje pobjedom na Old Traffordu, Manchester United pogodak je primio u 88. minuti.

Ronaldo se nije upisao u listu strijelaca između ostalog zato jer je u 93. minuti Fernandes neuspješno izveo kazneni udarac.

Nikola Vlašić igrao je od 78. minute u pobjedi West Hama.

Utakmice 6. kola: Chelsea - Manchester City 0:1 (Gabriel Jesus 53), Manchester United - Aston Villa 0:1 (Hause 88), Everton - Norwich 2:0 (Townsend 29, Doucoure 77), Leeds - West Ham 1:2 (Raphina 19/Firpo 67-ag, Antonio 90), Leicester - Burnley 2:2 (Vardy 37, 85/Vardy 12-ag, Cornet 40), Watford - Newcastle 1:1 (Sarr 72/Longstaff 23), Brentford - Liverpool 3:3 (Pinnock 27, Janelt 63, Wissa 82/Jota 31, Salah 54, Jones 67)

Poredak: Liverpool 14, Manchester City 13, Chelsea 13, Manchester United 13, Everton 13, Brighton 12,...