Premierliga: Jelavić donio pobjedu Evertonu, Manchester Utd. preokrenuo na Villa Parku

Subota, 10. studenog 2012. 18:11 Napisao/la  SC

Utakmice 11. kola Premierlige: Aston Villa - Manchester United 2:3, Arsenal - Fulham 3:3, Everton - Sunderland 2:1, Reading - Norwich 0:0, Southampton - Swansea 1:1, Stoke - QPR 1:0, Wigan - WBA 1:2.

Manchester United ostvario je novu pobjedu na stari način. Aston Villa vodila je 2:0 u 50. minuti, što nije bilo dovoljno ni za bod. U zadnjih pola sata dvama pogocima Hernandeza i autogolom Vlaara, igrači Alexa Fergusona osvojili su nova tri boda na neugodnom gostovanju na Villa Parku.

Nikica Jelavić postigao je odlučujući pogodak u pobjedi Evertona 2:1 nad Sunderlandom. U 77. izjednačio je Fellaini, a pobjedu dvije minute kasnije donio Jelavić koji je zabio nogom sa 7 metara nakon briljantne asistencije Fellainija petom.

Arsenal je na Emiratesu remizirao sa Fulhamom, koačni rezutat 3:3 sugerira puno uzbuđenja. Arsenal je poveo 2:0 pogocima Girouda i Podolskog, Fulham je izjednačio preko Kačanikliča i Berbatova. Bugarski igrač u 67. minuti zabio je svoj drugi pogodak za vodstvo gostiju da Giroud svojim drugim pogotkom postavio konačan rezultat. Arteta je u sudačkoj nadoknadi promašio kaznen udarac za pobjedu Arsenala.

Mladen Petrić utakmicu je odgledao s klupe.

Utakmice 11. kola Premierlige: Aston Villa - Manchester United 2:3 (Weimann 45, 50/Hernandez 58, 87, Vlaar 63-ag),Arsenal - Fulham 3:3 (Giroud 11, 69, Podolski 23/Berbatov 29, 67-11m, Kacaniklic 40), Everton - Sunderland 2:1 (Fellaini 76, Jelaivć 79/Johnson 45), Reading - Norwich 0:0, Southampton - Swansea 1:1 (Schneiderlin 64/Dyer 73), Stoke - QPR 1:0 (Adam 52), Wigan - WBA 1:2 (Kone 44/Morrison 31, Caldwell 43-ag)