Premierliga: Chelsea spasio prvenstvo, Man. City doživio poraz na Stamford Bridgeu

Subota, 08. prosinca 2018. 15:32 Napisao/la  SC
David Luiz postigao drugi pogodak

Chelsea je spasio prvenstvo.

U derbiju 16. kola Chelsea je pobijedio (2:0) Manchester City, prvi poraz momčad Pepa Guardiole doživjela je u utakmici protiv izuzetno čvrste obrane koja nije dozvolila puno slobode igračima aktualnog prvaka.

Mateo Kovačić izašao je šepajući u 65. minuti.

Nakon 16. kola Liverpool je postao novi lider.

Kovačić je kao i cijela momčad Chelsea odigrao vrlo disciplinirano.

Manchester United je na Old Traffordu s 4:1 pobijedio Fulham golovima Younga, Mate, Lukakua i Rashforda.

Mourinhova momčad je već u prvom poluvremenu došla do velike prednosti od tri gola.

U 13. minuti vodstvo je donio Young nakon sjajnog solo prodora, a zatim su zabijali Mata u 28. i Lukaku u 42. minuti.

Gosti su smanjili u 67. minuti preko Kamare koji je bio uspješan realizator jedanaesterca, no nadu u preokret ugasio je Andre-Frank koji je samo dvije minute kasnije dobio drugi žuti karton.

Crveni vragovi znali su iskoristiti igrača više te su u 83. minuti došli i do četvrtog gola kojeg je zabio Rashford maestralno pogodivši iskosa uz lijevu vratnicu.

Unitedu je ovo bila prva pobjeda u ligi nakon više od mjesec dana.

Na četvrtoj poziciji trenutno se nalazi Arsenal koji Mourinhovoj momčadi nije dopustio da smanji zaostatak jer je na Emiratesu u posljednjim minutama došao do minimalne 1:0 pobjede protiv Huddersfielda.

Topnici su nakon dosta muke i čak 12 udarca po golu došli do gola vrijednog sva tri boda u 83. minuti kada je Aubameyang pored tri suparnička braniča uspio nabaciti na peterac za Torreiru koji pogađa - škaricama

Napadač Liverpoola Mohamed Salah razbio je Bournemouth u gostima.

Egipćanin je u susretu 16. kola zabio hat-trick za Liverpool, a četvrti pogodak autogol je Cooka i to petom.

Cook je odgovoran i za dva gola Salaha.

Bournemouth svakako može biti ljut i na nacionalni savez koji je bio žestoko protiv uvođenja VAR-a jer su gosti prvi gol zabili iz nedozvoljene pozicije.

Utakmica 16. kola: Chelsea - Manchester City 2:0 (Kante 45, David Luiz 78),   Bournemouth - Liverpool 0:4 (Salah 25, 48, 77, Cook 68-ag), Arsenal - Huddersfield 1:0 (Torreira 83), Burnley - Brighton 1:0 (Tarkowski 40), Cardiff - Southampton 1:0 (Paterson 74), Manchester United - Fulham 4:1 (Young 13, Mata 28, Lukaku 42, Rashford 82/ Kamara 67-11m), West Ham - Crystal Palace 3:2 (Snodgrass 48, Chicharito 62, Anderson 65/ McArthur 6, Schlupp 76)

Poredak: Liverpool 42, Man. City 41, Chelsea 34, Arsenal 34...