Premierliga: Everton pobijedio na Anfieldu nakon 20 godina, Mateo Kovačić igrao u remiju

Subota, 20. veljače 2021. 17:54 Napisao/la  SC
Sigurdsson osigurao pobjedu

Everton je pobijedio na Anfieldu nakon 20 godina!

Momčad Carla Ancelottija pobijedila (2:0) je Liverpool u gradskom derbiju, nastavlja se negativan niz u prvenstvu Jurgena Kloppa.

Richarlison je već u 3. minut zatresao mrežu domaćina, koji je cijelu utakmicu pokušavao zatresti mrežu gostiju, stvorila je domaća momčad nekoliko prilika, ali glavni igrači Liverpoola očigledno su mentalno potrošeni

Natjecateljske tenzije bile su visoke do 82. minute, kada je Alexander-Arnold nespretno prekršajem za najstrožu kaznio zaustavio Calvert-Lewina.

Sigurdsson je pogotkom osigurao pobjedu koja ulazi u povijest gradskih derbija.

Mateo Kovačić igrao je do 76. minute protiv Southamptona, Chelsea je osvojio bod kojim nastavlja borbu za plasman u Ligu prvaka.

Sedam, osam momčadi konkurira za tri mjesta u Ligi prvaka, Manchester City je u ovakvoj formi neuhvatljiv na vrhu ljestivce.

Utakmice 25. kola: Southampton - Chelsea 1:1 (Minamino 33/Mount 54-11m), Burnley - WBA 0:0, Liverpool - Everton 0:2 (Richarlison 3, Sigurdsson 83-11m)