Premierliga: Liverpool pobijedio Everton bizarnim pogotkom u 96. minuti

Nedjelja, 02. prosinca 2018. 15:03 Napisao/la  SC

U 96. minuti van Dijk je na rubu kaznenog prostora bez osobitog smisla udario nogom po lopti i odmah počeo trčati natrag...

Origi bio bržio od zbunjenog Pickforda

Nejvjerojatan pogodak na Anfieldu!

Liverpool je pobijedio (1:0) Everton u gradskom derbiju pogotkom Origija u 96. minuti, bizarni način na koji je Liverpool postigao pogodak odmah je postao antologijski.

Nije ni gledao dok je lopta u visokom luku doletjela na gredu iznad vratara Pickforda, koji je nije pravilno dohvatio.

Vratar engleske reprezentacije očito je procijenio da će se lopta odbiti izvan granica igrališta.

Međutim, lopta je opet odskočila na gredu, odbila se u polje gdje je čekao Origi.

Ostalo će postati legenda o pobjedi Liverpoola pogotkom o kojemu će se desetljećima pričati po gradskim pubovima.

Dejan Lovren nije bio u sastavu Liverpoola.

Nogometaši Arsenala ostvarili su veliki preokret u drugom dijelu derbija kola, trima pogocima protiv Tottenhama uspjeli su ostvariti važnu pobjedu u borbi za poredak na vrhu.

Mateo Kovačić igrao je do 67. minute utakmice protiv Fulhama, umjesto njega u igru je ušao strijelac drugoga pogotka u pobjedi Chelseaja.

Chelsea je ostvario devetu pobjedu sezone i zadržao priključak s vodećim momčadima.

Utakmice 14. kola Premierlige: Liverpool - Everton 1:0 (Origi 90+6),   Chelsea - Fulham 2:0 (Pedro 4, Loftus-Cheek 82), Arsenal - Tottenham 4:2 (Aubameyang 10-11m, 56, Lacazette 74, Torreira 77/Dier 30, Kane 34-11m)

Poredak: Man. City 38, Liverpool 36, Chelsea 31, Arsenal i Tottenham 30, Everton 22...