Premierliga: Manchester United uvjerljiv u gradskom derbiju, Chelsea jedva do bodova kod QPR-a

Nedjelja, 12. travnja 2015. 19:17 Napisao/la  SC

Rezultati 32. kola: Manchester United - Manchester City 4:2, QPR - Chelsea 0:1

Chelsea je ostao sedam bodova ispred svih, a crveni su pobijedili plave u derbiju grada Manchestera. United je s četiri pogotka u mreži engleskog reprezentativnog vratara Joea Harta ispratio branitelje naslova. Iako su gosti poveli golom Aguera, Young i Fellaini su do 27. minute okrenuli vodstvo građana. U nastavku su svoje golove zabijali Mata i Smalling a konačnih 4:2 postavio je Sergio Aguero svojim drugim pogotkom.

Plavci iz zapadnog Londona sretno su i spretno došli do bodova u gradskom derbiju s QPR-om, za čiju je momčad hrvatski vezni igrač Niko Kranjčar na terenu proveo posljednjih deset minuta igre. Nakon vrlo izjednačene utakmice u kojoj nisu imali puno pravih prilika za pogodak izabranici Josea Mourinha svladali su QPR s minimalnih 1:0, pogotkom Cesca Fabregasa, dvije minute prije kraja utakmice.

Chelsea ima sedam bodova više od Arsenala, ali i utakmicu manje.

Premier liga - 32. kolo, rezultati

Manchester United - Manchester City 4:2 (Young 14, Fellaini 27, Mata 67, Smalling 73/Aguero 8, 89)

MAN UTD: De Gea - Valencia, Jones (75 Rojo), Smalling, Blind - Carrick, Herrera, Fellaini (83 Falcao) - Mata (81 Di Maria), Young, Rooney

MAN CITY: Hart - Zabaleta, Kompany (46 Mangala), Demichelis, Clichy - Navas (74 Lampard), Milner (63 Nasri), Toure, Fernandinho, Silva - Aguero

QPR - Chelsea 0:1 (Fabregas 88)

QPR: Green - Isla (90 Dunne), Onuoha, Caulker, Hill - Phillips, Barton, Sandro (81 Kranjčar), Henry - Austin, Zamora (83 Hoilett)

CHELSEA: Courtois - Ivanović, Cahill, Terry, Azpilicueta - Ramires (56 Oscar), Matić - Willian (80 Cuadrado), Fabregas (90 Zouma), Hazard - Drogba

Poredak: Chelsea 73 (-1), Arsenal 66, Man Utd 65. Man City 61, Southampton 56, Liverpool 54 (-1)