ENGLESKO PRVENSTVO

Prvi Mourinhov poraz, Arsenal nastavio niz

Subota, 14. rujna 2013. 15:57 Napisao/la  SC

Rezultati: Man. Utd. - Crystal P. 2:0, Sunderland - Arsenal 1:3, Everton - Chelsea 1:0

Premierliga, 4. kolo

MANCHESTER UNITED - CRYSTAL PALACE 2:0

Stadion Old Trafford. Sudac: Moss.

Strijelci: 1:0 Van Perise (45'-11m), 2:0 Rooney (81').

Žuti kartoni: Young (Manchester United), Moxey, Chamakh (Crystal Palace).

Crveni karton: Dikgacoi (45').

MANCHESTER UNITED: De Gea, Evra, Ferdinand, Vidić, Fabio, Anderson (od 62' Fellaini), Rooney, Carrick, Young (od 67' Januzaj), Valencia, Van Persie (od 79' Hernandez).

CRYSTAL PALACE: Speroni, Mariappa, Gabbidon, Moxey, Delaney, Campana (od 59' Guedioura), Dikgacoi, Jedinak, Puncheon, Gayle (od 64' Jerome), Chamakh (od 75' Kebe).

Nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su Crystal Palace 2:0 u prvoj utakmici 4. kola. Crveni vragovi dugo su lomili goste, a otpor su slomili tek u 45. minuti. Dikgacoi je srušio Younga u kaznenom prostoru i zaradio crveni karton. Van Persie je bio siguran s bijele točke - 1:0.

Prvi Mourinhov poraz
Nogometaši Evertona pobijedili su Chelsea na Goodison Parku, jedini pogodak postigao je Naismith u 45. minuti. Nikica Jelavić igrao je cijelu utakmicu u kojoj je Jose Mourinho doživio prvi poraz na klupi Chelsea.

Na 2:0 povisio je Rooney u 81. minuti, sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca. Inače, Crystal Palace nikada nije pobijedio Manchester United u Premierligi, a zadnji put u prvenstvu na Old Traffordu slavili su 1989. godine.

Nogometaši Arsenala nastavili su odličan niz na gostovanjima u prvenstvu, topnici su slavili kod Sunderlanda i upisali sedmu uzastopnu gostujuću pobjedu. Sunderland nije imao previše šanse i tako je ostao na samo jednoj pobjedi protiv Arsenala u posljednjih 20 ligaških ogleda. Tottenham je slavljem protiv Norwicha ostao u vrhu.

Manchester City prouso je pak nova dva boda rezimiravši na gostovanju kod Stokea. Inače, domaćini su pritom propustili nekoliko prilika da uzmu i puni plijen.

Rezultati 4. kola: Aston Villa - Newcastle 1:2 (Benteke 67'/Ben Arfa 18', Gouffran 73'), Fulham - West Bromwich 1:1 (Sidwell 22'/McAuley 90'),  Hull City - Cardiff 1:1 (Davies 40'/Whittingham 59'), Stoke - Manchester City 0:0, Sunderland - Arsenal 1:3 (Gardner 48'-11m/Giroud 11', Ramsey 67', 76'), Tottenham - Norwich 2:0 (Sigurdsson 28', 49'), Everton - Chelsea 1:0 (Naismith 45)