Premierliga: Aguero postigao četiri pogotka Leicesteru, Kane presudio Arsenalu

Subota, 10. veljače 2018. 20:26 Napisao/la  SC
Dva strijelca Sterling i Aguero (Manchester City)

Nogometaši Manchester Citya uvjerljivo su nadigrali Leicester.

Završilo je 5:1, no nakon prvih 45 minuta nije se dao naslutiti takav rasplet.

Poveli su domaći već u 3. minuti. Nakon De Bruyneova centaršuta zabio je Sterling za 1:0.

Izjednačenje je u 24. minuti pogodio Vardy sjajnim udarcem sa ruba kaznenog prostora.

Cityu se otvorilo u nastavku, bolje rečeno Aguera je krenulo.

U 48. minuti De Bruyne ponovno asistent, Aguero skreće loptu u praznu mrežu za 2:1.

Pet minuta kasnije već je 3:1, ponovno u režiji istog dvojca, De Bruyne asistent, Aguero strijelac.

U 77. minuti Aguero koristi pogrešku gostujućeg vratara i pogađa za 4:1.

Konačnih 5:1 Aguero je postavio u 90. minuti udarcem s ruba šesnaesterca, lopta se od stative odbila u mrežu.

Nogometaši Tottenhama minimalnim su rezultatom pobijedili Arsenal.

Jedini pogodak djelo je Harrya Kanea u 49. minuti.

Kane je ostao sam nakon centaršuta i savršeno glavom pogodio za 1:0.

Kaneu je to sedmi gol u londonskim derbijima.

Nakon pogotka domaći su imali još dvije prilike.

Ponovno Kane u 52. minuti, ali loptu glavom šalje pored stative.

Zatim pet minuta kasnije Eriksen gađa lijeve rašlje iz slobodnog udarca, no Cech uspjeva izbaciti u korner.

U 68. minuti Wilsherov pokušaj izjednačenja, spriječio je vratar Lloris.

U stopostotnoj prilici našao se i Lacazette u prvoj minuti sudačke nadoknade, ali loptu je neometan poslao preko gola.

Isti je igrač promašio i dvije minute kasnije, kada je lopta završila zamalo pored gola.

West Ham je na Olimpijskom stadionu s 2:0 bio bolji od Watforda.

Susjede iz predgrađa Londona prvi puta je matirao Chicharito u 38. minuti.

Veliku većinu posla kod vodećeg gola čekićara odradio je Antonio koji je prošao po boku pa ubacio, dok se Meksikanac našao na pravom mjestu pospremivši glavom loptu u mrežu Karnezisa.

Pobjedu sastava Davida Moyesa potvrdio je Marko Arnautović koji se najbolje snašao nakon kornera u 78. minuti.

Everton je na svom Goodison Parku savladao Crystal Palace rezultatom 3:1.

Sve najvažnije dogodilo se u drugom dijelu susreta.

U 46. minuti Everton u vodstvo dovodi Sigurdsson udarcem s ruba kaznenog prostora.

Samo šest minuta kasnije već je 2:0 za domaće, a strijelac je Niasse.

Rezultat 3:0 postavio je Davies u 75. minuti susreta, a utješni pogodak londonskom sastavu donio je Milivojević s bijele točke u 83. minuti.

Nikola Vlašić nije bio u konkurenciji.

Brighton i Stoke podijelili su bodove remiziravši rezultatom 1:1.

Gol koji je doveo galebove u vodstvo djelo je Izquierda nakon lijepe akcije gostiju u 32. minuti.

Izjednačenje i bod domaćima donio je švicarski reprezentativac Shaqiri u 68. minuti utakmice.

Veliki preokret Stokea mogao je dovršiti Adam, no on nije uspio realizirati najstrožu kaznu u 90. minuti utakmice.

Swansea je u Walesu iznenađujuće pobijedio Burnley s 1:0 te tako pobjegao na dva boda od zone ispadanja.

Vodstvo labudovima mogao je donijeti Gudmundsson u 56. minuti, ali Lukasz Fabianski sjajno je obranio pokušaj Islanđana.

Ipak, velški sastav zabio je osam minuta prije isteka regularnog dijela utakmice kada je lijepo pogodio Ki Sung-Yong.

Probuđeni Swansea tako je nastavio veliki niz upisavši devetu utakmicu bez poraza.

Utakmice 27. kola: Tottenham - Arsenal 1:0 (Kane 49), Everton - Crystal Palace 3:1 (Sigurdsson 46, Niasse 51, Davies 75/ Milivojević 83-11m), Stoke - Brighton 1:1 (Shaqiri 68/ Izquierdo 32), Swansea - Burnley 1:0 (Ki Sung-Yong 81), West Ham - Watford 2:0 (Chicharito 38, Arnautović 78),    Manchester City - Leicester 5:1 (Sterling 3, Aguero 48, 53, 77, 90/ Vardy 24)

Poredak: Man. City 72, Man. United 56 (26), Tottenham 52, Liverpool 52 (26), Chelsea 50 (26), Arsenal 45...