Premierliga: Manchester City pobjedom preskočio Southampton na drugom mjestu

Nedjelja, 30. studenog 2014. 16:22 Napisao/la  SC

Nogometaši Manchester Cityja slavili su na gostovanju protiv Southamptona i ujedno preskočili nedjeljnog suparnika na drugom mjestu. City je osim skoka na drugo mjesta prekinuo i mini niz od tri utakmice bez pobjede protiv Southamptona. Ovo je ujedno bila prva pobjeda Cityja na gostovanju kod Southamptona nakon 2003. godine, dok su Sveci izgubili prvi put ove sezone na domaćem terenu.

Domaćin ima čime žaliti budući da je od 73. minute igrao s igračem više nakon što je drugi žuti karton zaradio Mangala.

Ipak, šest minuta kasnije Lampard je donio dva gola prednosti, a Clichy je samo potvrdio pobjedu u 88. minuti. Gosti su inače poveli golom Tourea u 51. minuti.

U drugom susretu Tottenham je pobijedio Everton 2:1.

SOUTHAMPTON: Forster, Clyne, Fonte, Alderweireld, Bertrand, Davis (od 82' Mayuka), Wanyama, Schneiderlin (od 45' Yoshida), Tadić, Pellè, Mané (od 68' Long).

MANCHESTER CITY: Hart, Zabaleta, Kompany, Mangala, Clichy, Jesús Navas (od 76' Demichelis), Fernandinho, Y. Touré, Nasri (od 65' Lampard), Jovetić (od 55' Milner), Agüero.

Utakmica 13. kola: Southampton - Manchester City 0:3 (Y. Toure 51', Lampard 79', Clichy 88').