ENGLESKO PRVENSTVO

Man. City ostao u borbi za prvo mjesto

Subota, 05. travnja 2014. 15:51 Napisao/la  SC

Utakmica 33. kola: Manchester City - Southampton 4:1.  Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu za goste

U prvoj utakmici 33. kola engleskog nogometnog prvenstva nogometaši Manchester Cityja uvjerljivo su svladali Southampton, rezultatom 4:1. Osim u pojedinim trenucima prvoga dijela pobjeda izabranika Manuela Pellegrinija nije dolazila u pitanje, a sve sumnje otklonjene su u sudačkoj nadoknadi prvoga dijela. Nakon što su iz dva jedanaesterca Tourea i Lamberta obje momčadi postigle po pogodak, City je golovima Nasrija i Džeke u nepune tri minute nadoknade došao do prednosti od 3:1.

U nastavku je pobjedu Građana samo potvrdio Stevan Jovetić. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu za goste. Slavljem se Manchester City održao u borbi za prvo mjesto, u kojoj su mu glavni suparnici Chelsea i Liverpool. Igrači sa Etihada imaju prednost zbog dvije utakmice manje od svojih konkurenata.

Manchester City - Southampton 4:1 (Yaya Toure 3-11m, Nasri 45+1, Džeko 45+3, Jovetić 81/Lambert 37-11m)

MANCHESTER CITY: Hart - Kolarov, Demichelis, Kompany, Zabaleta - Fernandinho (46 Javi Garcia), Yaya Toure - Nasri, Silva (77 Jovetić), Jesus Navas - Džeko (65 Negredo)

SOUTHAMPTON: Gazzaniga - Shaw, Fonte, Lovren, Chambers - Schneiderlin, Cork (80 Wanyama) - Rodriguez (26 Ward-Prowse), Davis (75 Gallagher), Lallana - Lambert