Subota, 15. ožujka 2014. 15:54 Napisao/la  SC

Utakmice 30. kola: Aston Villa – Chelsea 1:0, Hull  - Manchester City 0:2

Strijelci: 0:1 Silva (14'), 0:2 Džeko (90').

Crveni karton: Kompany (10').

HULL C.: McGregor, Rosenior (od 80' Fryatt), Figueroa (od 45' Aluko), Huddlestone, Chester, Davies, Elmohamady, Livermore, Jelavić, Long, Meyler (od 58' Boyd).

MANCHESTER C.: Hart, Zabaleta, Clichy, Fernandinho, Kompany, Demichelis, Nasri (od 81' Navas), Garcia, Džeko, Toure (od 71' Lescott), Silva (od 90' Kolarov).

Nogometaši Manchester Cityja odnijeli su važna tri boda na gostovanju kod Hull Cityja. Bodovi su tim vrijedniji kada se uzme u obzir da je City igrao s igračem manje od 10. minute kada je zbog prekršaja na Nikici Jelaviću isključen kapetan Vincent Kompany. Gosti se nisu dali obeshrabriti. Samo četiri minute kasnije Silva je prekrasnim udarcem s 25 metara matirao vratara Hulla. City je izdržao pritiske domaćina i Džeko je u 90. minuti nokautirao Hull - 0:2.

Aston Villa - Chlesea 1:0
Aston Villa pobrinula se za iznenađenje kola, pobijedivši Chelsea pogotkom Delpha u 82. minuti. Chelsea je utakmicu završio bez dvojice isključenih igrača, Williana i Ramiresa. Zbog prigovora je isključen  i Jose Mourinho. Manchester City ponovo dobio šansu zakomplicirati borbu za titulu prvaka.
ASTON VILLA: Guzan, Bacuna, Bennett (Clark 78), Westwood, Vlaar, Baker, El Ahmadi, Delph, Benteke, Weimann, Agbonlahor (Albrighton 75).
CHELSEA: Cech, Ivanović, Azpilicueta, Matić, Cahill, Terry, Willian, Ramires, Torres (Ba 67), Oscar (Schürrle 67), Hazard

Bila je ovo prva pobjeda Manchestera na gostovanju kod Hulla u Premierligi nakon prvog slavlja 1909. godine. U međuvremenu su u osam utakmica upisali tri remija i četiri poraza. Hull je nastavio s lošom formom na domaćem terenu, u devet prvenstvenih utakmica upisao je jednu pobjedu.

Hull je u posljednjih 15 prvenstvenih utakmica upisao samo tri pobjede i to u utakmicama u kojima nije primio gol. Statistika i ovoga puta nije lagala, pogodak Silve očito je bio znak da ni ovo neće biti uspješan dan za Hull.

Aston Villa pobrinula se za iznenađenje kola, pobijedivši Chelsea pogotkom Delpha u 82. minuti. Chelsea je utakmicu završio bez dvojice isključenih igrača, Williana i Ramiresa. Manchester City ponovo ima šansu zakomplicirati borbu za titulu prvaka. ASTON VILLA: Guzan, Bacuna, Bennett (Clark 78), Westwood, Vlaar, Baker, El Ahmadi, Delph, Benteke, Weimann, Agbonlahor (Albrighton 75). CHELSEA: Cech, Ivanović, Azpilicueta, Matić, Cahill, Terry, Willian, Ramires, Torres (Ba 67), Oscar (Schürrle 67), Hazard

Rezultati 30. kola: Aston Villa – Chelsea 1:0 (Delph 82), Everton - Cardiff City 2:1 (Deulofeu 59', Coleman 90'/Cala 68'), Fulham - Newcastle 1:0 (Dejagah 68'), Southampton - Norwich City 4:2 (Schneiderlin 5', Lambert 57', Rodriguez 72', Gallagher 90'/Elmander 85', Snodgrass 86'), Stoke City - West Ham 3:1 (Odemwingie 32', 79'/Carroll 5'),  Sunderland - Crystal Palace 0:0,  Swansea City -    West Bromwich 1:2 (Lamah 2'/Sessegnon 52',  Mulumbu 85').