Premierliga: Liverpool i Tottenham odigrali utakmicu za pamćenje, Manchester City novi lider

Nedjelja, 30. travnja 2023. 17:26 Napisao/la  SC
Perišić i Salah

Utakmicu za pamćenje odigrali su Liverpool i Tottenham.

Liverpool je nakon 15 minuta vodio 3:0, neki su navijači Tottenhama već počeli napuštati stadion.

Uslijedio je preokret koji je trajao do 93. minute, kada je Richarlison izjednačio.

Minutu kasnije Digo Jota donio je Liverpoolu važnu pobjedu.

Ivan Perišić sjajno je asistirao Kaneu za pogodak, kako je prošao kraj Van Dijka možete vidjeti  OVDJE

Manchester City novi je lider!

Momčad Pepa Guardiole pobijedila je Fulham teže nego što se očekivalo i preuzela vodstvo na ljestvici.

Nakon uvjerljive pobjede protiv Arsenala u zadnjem kolu, igrači Cityja stekli su veliku psihološku, a sada i malu bodovnu prednost.

Erling Haaland postigao je 34. pogodak čime se se izjednačio s dosadašnjim rekorderima Alanom Shearerom i Andyjom Coleom, koji su po 34 pogodaka postignuli u Ligi 22.

Utakmice 34. kola: Bournemouth - Leeds 4:1 (Lerma 20, 24, Solanke 63, Semenyo 90+1/Bamford 32), Fulham - Manchester City 1:2 (Vinicius 15/Haaland 3-11m, Alvarez 36), Manchesteer United - Aston Villa 1:0 (Fernandes 39), Newcastle - Southampton 3:1 (Wilson 54, 81, Walcott 79-ag/Amstrong 41), Liverpool - Tottenham 4:3 (Jones 3, Diaz 5, Salah 15-11m, Diogo Jota 90+4/Kane 39, Heung-Min 77, Richarlison 90+3)