Premierliga: Manchester City nadigrao Newcastle, Manuel Pellegrini debitirao pobjedom

Ponedjeljak, 19. kolovoza 2013. 23:02 Napisao/la  SC

Utakmica 1. kola: Manchester City – Newcastle 4:0

Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su Newcastle u utakmici 1. kola rezultatom 4:0. Menadžer Manchester Cityja Manuel Pellegrini  vrlo je uvjerljivo počeo prvenstvo, momčad izgleda vrlo moćno i uigrano. Dopadljiv nogomet kratkih pasova, brze izmjene, sjajni potezi…

Manchester City pokazao je sve što nogomet čini zanimljivim iako se mora konstatirati da je nakon isključenja Taylora u 44. minuti posao bio znatno lakši. No, dojam je da ni jača momčad od Newcastlea ne bi mogla parirati razigranim igračima Cityja.

- Odigrali smo fantastičnih 90 minuta, ne samo prvih 45 minuta. Htjelo smo pokazati ljudima za što smo sposobni, postignuli smo četiri pogodaka a mogli smo još nekoliko. Silno sam želio postići pogodak, ali nije išlo. Nišza zato, spreman sam za utakmice koje dolaze. Novi menadžer dao je nam je nešto posebno, igramo s puno više samopouzdanja, kazao je  Edin Džeko.

MANCHESTER CITY: Hart, Zabaleta, Kompany (71 Garcia), Lescott, Clichy, Fernandinho, Toure, Jesus Navas, Aguero (62 Nasri), David Silva (80 Negredo), Džeko

NEWCASTLE: Krul, Debuchy, Coloccini, Steven Taylor, Yanga-Mbiwa, Sissoko, Tiote, Gouffran (45 Dummett), Ben Arfa (65 Ameobi), Gutierrez (44 Anita), Cisse

Utakmica 1. kola: Manchester City – Newcastle 4:0 (David Silva 6, Aguero 22, Yaya Toure 50, Nasri 75)