ENGLESKO PRVENSTVO

Slaven Bilić do boda u 93. minuti

Subota, 26. rujna 2015. 15:44 Napisao/la  SC

Andrej Kramarić zaigrao u teškom porazu od Arsenala

Manchester City doživio je drugi uzastopni poraz nakon pet uzastopnih pobjeda u Premierligi. U 7. kolu Tottenham je ostvario veliku i uvjerljivu pobjedu (4:1) zahvaljujući slabijoj igri gostiju, posebice vratara Caballera i dvjema katastrofalnim pogreškama pomoćnih sudaca.

Podatak da je menadžer Manuel Pellegrini na klupi ostavio Harta, Kompanyja, Zabaletu, Nasrija, Jesusa Navasa, te da u momčadi nije bilo Davida Silve, ukazuje da je domaći poraz od Slavena Bilića u 6. kolu ostavio traga u svlačionici.

U 25. minuti De Bruyne je postigao pogodak na asistenciju Yaya Tourea. Domaćini su izjednačili kada je Dier u 45. minuti preciznim udarcem s 22 metra pogodio vratnicu od koje se lopta odbila u mrežu.

Međutim, pogotku domaćina prethodila je pogreška pomoćnog suca, koji nije signalizirao zaleđe čime je Manchester City prvi put drastično oštećen.

U 50. minuti Alderweireld je glavom skrenuo loptu u nezaštićenu mrežu nakon pogrešnog istrčavanja vratara Caballera, koji nije dobro procijenio vlastite (ne)mogućnosti nakon ubačaja iz prekida - 2:1.

U 61. minuti Kane postigao pogodak iz nedozvoljene pozicije! Napadač Tottenhama bio je zaleđu kada se lopta zaustavila na prečki i odbila točno po njegovoj mjeri - 3:1. Manchester City je drugi put drastično oštećen zbog loše procjene pomoćnika suca Marka Clattenburga.

U 79. minuti Lamela je iskoristio smetenost i neodlučnost vratara Caballera i stopera Demichelisa, obojica su zalegli na travnjak prije nego što je Lamela postavio konačnih 4:1.

TOTTENHAM: Lloris, Walker, Alderweireld, Vertonghen, Davies, Dier, Alli, Lamela (87 Caroll), Eriksen (68 Chadi), Son (77 N'Jie), Kane

MAN. CITY: Caballero, Sagna, Otamendi, Demichelis, Kolarov, Fernandinho (69 Nasri), Fernando, De Bruyne, Toure (56 Jesus Navas), Sterling, Aguero (86 Roberts)

Razigrao se Arsenal nakon poraza u Maksimiru, momčad Arsenea Wengera prva je ove sezone pobijedila Leicester. I s čak 5:2 kao gost! Sanchez je ostvario hat-trick i postao prvo ime utakmice.

Andrej Kramarić napokon je zaigrao, bivši igrač Rijeke u igru je ušao u 78. minuti kada je trener Claudio Ranieri pojačao napad. Nije pomoglo.

Slaven Bilić stalno naglašava da mu je draže igrati protiv najboljih momčadi, s pravom se hrvatski trener pribojavao utakmice protiv Norwicha.

Zahvaljujući Kouyateovu pogotku u 93. minuti West Ham je ostao neporažen na svom travnjaku. Nikica Jelavić sjedio je na klupi.

Utakmice 7. kola: Tottenham - Manchester City 4:1 (Dier 45, Alderweireld 50, Kane 61, Lamela 79/De Bruyne 25), Leicester - Arsenal 2:5 (Vardy 13, 89/Walcott 18, Sanchez 33, 57, 81, Giroud 90), Liverpool - Aston Villa 3:2 (Milner 2, Sturridge 59, 67/Gestede 66, 71), Manchester United - Sunderland 3:0 (Depay 45, Rooney 46, Mata 90), Southampton - Swansea 3:1 (van Dijk 11, Tadić 54, Mane 61/Sigurdsson 83-11m), Stoke - Bournemouth 2:1 (Walters 32, Diouf 83/Gosing 76), West Ham - Norwich 2:2 (Sakho 33, Kouyate 90+3/Brady 9, Redmond 83), Newcastle - Chelsea 2:2 (Perez 42, Wijnaldum 60/Ramires 79, Willian 86)