Premierliga: Lovren strijelac u pobjedi Liverpoola, Manchester United uvjerljiv

Nedjelja, 17. prosinca 2017. 17:21 Napisao/la  SC
Dejan Lovren (Liverpool)

Nogometaši Liverpoola uvjerljivo su pobijedili Bournemouth.

Liverpool je poveo u 20. minuti nakon što je Coutinho solo prodor pretvorio u pogodak.

Šest minuta kasnije Lovren je zabio glavom, nakon centaršuta, a iako je pucao po sredini gola, domaći vratar nije uspio obraniti.

Novi solo prodor u 44. minuti napravio je Salah i treći puta zatresao mrežu domaćih.

Konačan rezultat postavio je u 66. minuti Firmino glavom na asistenciju Coutinha.

Momčad Jürgena Kloppa ovim se trijumfom vratila na četvrto mjesto prvenstvenog poretka koje im je na kratko bio preoteo Arsenal, a Bournemouth je niz bez pobjede produžio na pet utakmica.

Redsi su pak nastavili svoj niz bez poraza - on sad broji devet utakmica u Premier ligi.

Manchester United bio je uspješan na gostovanju kod WBA.

Sastav Josea Mourinha u vodstvo je doveo Lukaku u 27. skočivši najviše nakon ubačaja Rashforda.

Samo osam minuta kasnije već je bilo 2:0 za crvene vragove, a strijelac je ovaj puta bio Lingard uz veliku pomoć obrambenog igrača WBA.

U drugom poluvremenu domaći sastav je igrao bolje.

Kao potvrda toga došao je i pogodak za smanjenje vodstva Uniteda. Za 1:2 zabio je Barry nakon kornera u 77. minuti.

Ipak do kraja susreta je drugoplasirani sastav engleskog prvenstva zadržao prednost te upisao nova tri boda čime su zaostatak za vodećim Cityem održali na 11 bodova.

Jose Mourinho ovim je trijumfom nastavio zanimljiv niz. Portugalac nikad u Premier ligi nije izgubio na gostovanju kod momčadi iz zone ispadanja.

Utakmica 18. kola: WBA - Manchester United 1:2 (Barry 77/ Lukaku 27, Lingard 35), Bournemouth - Liverpool 0:4 (Coutinho 20, Lovren 26, Salah 44, Firmino 66)